Sağlık Haberleri

Göz Altı Torbalarından Kurtulma Yolları

Göz Altı Torbalarından Kurtulma Yolları

 

Çalışan insanların en büyük dertlerinden bir tanesi de sabah uykularını alamadan uyanmış olmak. Bu durum haftanın her geçen günü katlanarak artmakta ve en az bir gece oldukça erken yatmadığınız sürece telafisi imkansız. Uykusuzluk beraberinde göz altı torbalarının da şişmesine sebep olmakta. Bu sorundan kurtulmak için pek çok geleneksel yöntem mevcut.

Gözaltı torbalarınızdan kurtulmak için yatmadan önce içtiğiniz çaylardan artan posaları gözlerinizin altına koyabilirsiniz. Çok fazla çay tüketen birisiyseniz bu durum kesenize de zarar getirmeyecek ve bir taşla iki kuş vuran çayın nimetlerinden faydalanacaksınız.

Patates İle Göz Altı Torbalarından Kurtulmak

Çiğ patates göz altı torbalarından kurtulmak için bir başka yararlı gıda. Patatesi dört eşit parçaya ayırarak göz altı torbalarınızın üzerinde bir süre bekletin. Bu yöntemi düzenli olarak uyguladığınız taktirde çok geçmeden hem torbalardan hem de varsa morluklardan kurtulacaksınız.

Kendinizle Barışık Olun 

Gözaltı torbaları ile ünlü olan Neslihan Atagül gibi sizde her yolu denediyseniz ve gözaltı torbalarınızdan kurtulamıyorsanız, ünlü oyuncuyu örnek alabilirsiniz. Kendinizi gözaltı torbalarınızla sevin.

Kesin Çözüm İçin Ameliyat

Gözaltı torbalarınızdan çok rahatsızsanız, psikolojik olarak sizi etkiliyorsa ve hiçbir uygulama ile bu durumdan kurtulamadıysanız, bir başka çözüm ufak bir cerrahi müdahale olacaktır.  Gözaltı torbalarından kurtulmak için ameliyat olmak doktorların kontrolünden sonra onların tavsiyeleri doğrultusunda gerçekleştirilir. Ancak hepsinden önemlisi kendinizin göz altı torbaları ile yaşayıp yaşayamayacağınıza karar vermeniz olacaktır. Gerçekten bu durum sizi rahatsız ediyorsa anlatılan yöntemleri sırası ile deneyebilirsiniz.

Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu