Pratik Bilgiler

Ufak Dokunuşlarla Oda Nasıl Genişletilir?

Ufak Dokunuşlarla Oda Nasıl Genişletilir?

 

Son zamanlarda, evde pek fazla kaldığımız şu günlerde; kendimize uğraşacak bir şeyler aramaktayız. Evimizi düzenlemek veyahut bir kısmını yeniden dekore etmek de bunların arasında. Nitekim küçük eve sahip insanlar ise nasıl daha geniş görünüp, bir odayı daha ferah hâle getirebiliriz onu düşünmekte. Ufak dokunuşlarla odaları nasıl genişletebileceğimize dair bu makale işinize yarayacak.

Çok Depolama Az Eşya

Bilinen şu ki, bir odanın eşyası ne kadar az ise o kadar geniş ve açık görünür. Peki, salon gibi fazla eşya ve malzeme tutmamız gereken veya Amerikan mutfak yüzünden çok eşyalı duran odalar için nasıl bu sağlanabilir? Elbette akıllıca uygulanan depolama ve minimum derecede az eşya kullanımı sayesinde.

Burada izleyebileceğiniz birden fazla seçenek bulunuyor. İlki gömme dolaplar. Gömme dolaplar, normal dolaplara kıyasla çok daha az bir yer kapladıklarından, yürüme ve bakış açısında gözle görülür bir genişlik kazandırıyor.

Bir diğer öneri ise daha makul fiyatlı. Her yerde bulabileceğiniz saklama kutuları ve düzenleyiciler. Etrafta fazla yer kaplayacak fakat gerekli olan sürekli el altında bulunması gereken malzemeler için birebir. Hasır veya tek renk uyumlu kutular ile hem şık hem de yerden kesen depolama alanı ile odanıza geniş bir görünüm kazandırmak mümkün

Doğru Ayna Ferah Oda

Çoğu insan tarafından bilinen bir yöntem olan ayna, yalnızca doğru kullanıldığı takdirde geniş bir görünüm sağlayacaktır. Örneğin, dikdörtgen şeklinde bir ayna odaya ferah ve geniş bir görünüm verirken, dik ve dar şekilde yerleştirilmiş alelade bir aynanın size pek bir faydası dokunmayacaktır.

Cam Türü ve Şekli

Camlar her ne kadar kulağa garip gelse dahi, en önemli geniş tutma basamaklarından birisidir. Diğer seçeneklerden bir tık daha masraflı da olabilmekte. Fakat camınız ne kadar genişse, odanız o kadar büyük ve aydınlık görünecektir. Bu nedenle küçük pencerelerden ziyade, geniş hatta duvar botu süren pencereler evinize modern ve geniş bir perspektif kazandıracaktır.

 

Koltuk Seçimi

Son yılların trendi haline gelen “L Koltuklar”, sadece şık görünümü için değil, eski tip mobilyacı koltuklarından daha az yer kapladıklarından ötürü ilgi görmekte. L koltuklar hem odayı geniş hem de modern gösteriyor.

Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu