Pratik Bilgiler

Ev Yapımı Leke Çıkarıcı Sprey Nasıl Yapılır?

Ev Yapımı Leke Çıkarıcı Sprey Nasıl Yapılır?

 

Son zamanları en fazla merak edilen sorusu ev yapımı çıkarıcı sprey nasıl yapılır gelirken farklı cevaplar bulmak mümkün olabilir.

Ev yapımı leke çıkarıcı sprey nasıl yapılır? Genel olarak bu soru pek çok kişi tarafından sorulmakta ve yapılan araştırmalar sonrasında bir takım cevaplar bulunmaktadır. Organik leke çıkarıcı sprey ile pek çok lekelerden çok daha kolay bir şekilde kurtulmanız mümkün olmaktadır. Bu ürünler pek çok avantajının yanı sıra sağlık ve hijyen bakımından da zararı bulunmamaktadır.

Ev Yapımı Leke Çıkarıcı Yapımı

Genel olarak pek çok kişi ev yapımı leke çıkarıcı yapımı hakkında detaylı olarak bilgi almak için araştırmalar yapmaktadır. Bu ürünler hem sağlıklı ve organik oldukları için hem de leke çıkarma gücünün fazla olmasından dolayı son derece uygun ürünler olmaktadır. Ayrıca kendiniz yapması da ayrı bir keyif verecektir. Ev yapımı leke çıkarıcı sprey malzemeleri ve yapılışı;

Malzemeler;

 • Yarım su bardağı sıvı bulaşık deterjanı,
 • 6 çorba kaşığı kabartma tozu,
 • Yarım su bardağı ispirto,
 • 1 – yarım su bardağı ılık su,

Yapılışı;

 1. Bütün malzemeleri bir tahta kaşık yardımı ile bir kap içinde karıştırın,
 2. Malzemelerin birbiri ile iyice karıştığından emin olduktan sonra meydana gelen karışımı boş ve temiz bir sprey şişesinin içine koyun,
 3. Her uygulamadan önce kesinlikle sprey şişesini iyice çalkalayın,

Ev yapımı leke çıkarıcı sprey kullanımı;

 1. Ev yapımı leke çıkarıcı sprey kullanacağınız şişeyi çalkalayın ve lekenin olduğu yere uygulayın. Şayet kumaş renkli bir kumaş ise renginin çıkma ihtimali üzerine her zaman küçük bir bölgede deneme yaparak kumaşa zarar verip vermediği konusunda test yapın.
 2. Lekenin üzerine uyguladıktan sonra 5 – 10 dakika arasında beklettikten sonra yumuşak uçlu bir fırça ile kumaşı nazik hareketler ile fırçalayın.
 3. Lekenin olduğu kumaşı ılık suyun içine alın ve yarım saat kadar bekletin.
 4. Bekleme süresinin sonunda kumaşı bol su ile durulayın ve asın. Ev yapımı leke çıkarıcı sprey ile lekelerin hiç zorlanmadan çıktığını göreceksiniz.
Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu