Kadın Dünyası

Başkasına Benzemek Adına Kendinizden Olmayın

Başkasına Benzemek Adına Kendinizden Olmayın

Bir TV Yıldızı veya film aktrisine benzemek adına estetik masasına yatanlar genelde o masada kendi kişiliklerini de bırakarak kalkabilmektedir. İşte bu sebeple fazla estetik her zaman zararlıdır. Bir kadın sırf sevdiği için bir film yıldızına benzemek istediğinde ilk işi bir estetik uzmanına gitmek olacaktır. Benzemek istediği yıldızın fotoğrafı ile gideceği estetik merkezinden belki de tam da istediği gibi ayrılacaktır. Ancak işte sorunlarda bu aşamada başlamaktadır.

Estetik Ameliyatının Psikolojik Sonuçları

Estetik uzmanları ve psikoloji uzmanları tarafından ortaklaşa yapılan bir araştırmaya göre vücudunda beğenmediği bir bölgeyi estetik ameliyatı ile düzelten bayanlar psikolojik açıdan daha rahat bir noktaya gelebilmektedirler. Ancak sırf beğendiği için başka birisine benzemek adına özellikle yüz bölgesinde çok sayıda estetik ameliyat isteyen ve bir anlamda komple yüz bölgesini değiştiren bayanların zamanla sağlık noktasında olmasa da psikolojik noktada sorunlar yaşayabildikleri tespit edilmiştir. Aynaya her baktıklarında kendisi yerine başkasını görmeye başlayan erkek veya kadın zamanla kendi yüzünden uzaklaşabileceği gibi kendi kişilik yapısından da uzaklaşmaktadır.

Bu uzaklaşma bazen hayranı olduğu ve devamlı takip ettiği kişinin yapısına doğru olabilirken bazen de tamamen sağlıksız bir şekilde travmaya dönüşecek bir yolda da olabilmektedir. Anlayacağınız güzelleşmek adına birbiri ardına atılan estetik adımları son aşamaya gelindiğinde oldukça büyük hasarlara sebep olabilmektedir. Bu aşamada başkasına benzemek isteyen bir kadın ve erkeğin bu işe girişmeden önce kendisini kaybetme riski ile karşı karşıya olduğunu bilmesi gerekecektir.

Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu