Güzellik Sırları

Kontur Makyaj

Kontur Makyaj

 

Bir makyajı kusursuz kılan nedir? Mükemmel çekilmiş bir eyerlinler hattı mı, uzun ve dolgun kirpikler mi, tüm ifadenizi değiştiren yoğun kaşlar mı? Sizin için geldi. Ancak her zaman makyaj serüveni istenildiği gibi gitmez ve kusursuz makyaja gölge düşürecek hatalar yapılır.

Makyaj, çoğu zaman kişinin olduğundan daha iyi görünmesini sağlayacakken makyaj hataları, kişinin yanlış makyaj yaptığı için daha kötü görünmesi sebep olur. Kontur makyaj uygulamasını sık kullanılan makyaj hataları etkili çözümler getirdi.

Conture Make up Studio Kurucusu Kontur Makyaj Eğitmeni Ergül Keskin size yardımcı oluyor.

Bu hataları yapıyor musunuz?

Yeni nesiller makyaj trendinden haberdar oluyor ve doğru makyaj teknikleri öğrenebiliyoruz. Bazen makyaj hatalarımız sık sık yapılıyoruz ve kötü görünüm ortaya çıkıyor.  Uzun süreli kalıcılık sağlayan ve profesyonel kişilerle yapılan kontur makyaja giriyor. Uzman makyaj artistlerimiz tarafından kullanılan doğal boya veya yardımcı aletlerle kontur makyaj ile daha bakımlı oluyor ayrıca hatalarının önüne geçiyor.

Topaklanan kirpik görüntüsünden kurtuluyorsunuz

Yanlış rimel kullanımı ile ortaya çıkan sonuçlar kötü şeklide ortaya çıkıyor. Özellikle rimelin kirpikleri toplama görüntüsü, rimeli fazla süründüğünde bozulmuştur. Gerçek kirpiklerin üzerine uygulanan ipek kirpik, gürleştirme ve güçlenir tanımlanır. Saf ipekten elde edilir yapışkandır. Kısa ve seyrek görünümü engelliyor. Ayrıca rimele gerek kalmadan bile dolgunluk sağlıyor.

Tuval gibi boyanan kaşlar

Makyaj yaparken yapılan hatalardan en önemlisi de kaşların yanlış boyanarak çirkin bir görünüş ortaya çıkmasıdır. Birçok kadın aralıklı olan kaşı seyrek olan şekil bozukluğuna sebep olur. Ön çizim olarak kıl tekniği ve pudralama tekniği 3D tekniklerle yapılıyor. İşlem süresi kaşın fazlalığına göre 2 saat arasında değişiyor. 20 gün kaşın son hali gerçekleşir.  1- 2 Yıl arasında kalıcı kaş kontrolü hem yanlış makyaj ürünlerinden ve kaş boyanmasından engel oluyor.

 

GÖZDE YANLIŞ EYELİNER ÇİZGİSİ VE GÖRÜNTÜSÜ

Eyerlinler makyajın en zor aşamasıdır. Her yüze eyerliner hattı çekmek mümkün değildir. Birçok kadın kusursuz bir eyeliner çekmek için dakikalarca hatta saatlerce uğraşır. Kişilerin yaşlı görünmesine yol açar. Sık yapılan hatalar küçük kapaklı gözler kalın sürülen eyelinerlar’dan uzak durmasına neden olur.

Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu