Pratik Bilgiler

Sıkışmış Kavanoz Kapakları Nasıl Açılır?

Sıkışmış Kavanoz Kapakları Nasıl Açılır?

 

Kadınların, her daim kullandıkları  kavanozlar cam şişedir. Kışlık ürünleri hazırlamak için içine konup aylarca bozulmadan kullanılır. Kavanozlar hava almadan kapandığı için kapakları açmak zor olur bazen. Sıkışmış kapağı açmak için önce şişeyi ters çevirip vurarak açabilirsiniz. Ya da bir bıçak yardımıyla kapağın havasını alabilir, kolaylıkla açabilirsiniz.

Kavanoz Niçin Kullanılır?

Kavanozlar konserve, turşu, reçel, bal, gibi ürünleri saklamak için kullanılabilir. Cam oldukları için, sağlıklı şekilde yiyecekleri korur uzun süre. Dondurulmuş yiyecekler yerine, konserve olan yiyecekleri kullanmak sağlık açısından oldukça önemlidir.

Kavanoz İçine Neler Konur?

  • Turşu
  • Konserve
  • Kuru Baklagiller
  • Salça Komposto

Sıkışan kavanoz kapakları, hepimiz başına gelmiştir. Sinir, bozucu bir durumdur. Ama basit yöntemlerle yapılabilecek işlemler vardır. Sizde uygulaya bilirsiniz. Özellikle şekerli ürünler, pekmez gibi bunlar kapağa yapışa bilir. Sonradan sorun yaşamak istemiyorsanız kavanozun ağzına poşet geçirip öyle kapatın. Böyle uygulama yaparsanız kesinlikle kolaylık sağlamış olursunuz kendinize. Kadınlar için oldukça zor olan sıkışan kavanoz kapakları açabilmek. Düşünsenize, akşam yemeği misafir geliyor sizde yemek yapmak için, salça kavanozu açmak istiyorsunuz ama açılmıyor ne kadar zor bir durumdur. Pratik bilgileri öğrenmek burada oldukça işe yarayacaktır. Aynı zamanda kavanoz kapaklarını açmak bazen tehlikeli olabilir. Elinizi kesebilir veya kırılan şişe camından yara alabilmek mümkündür. Onun için, her zaman kullandığınız ve bildiğiniz yöntemleri uygulayın. Bilmediğiniz bilgiler için internet üzerinden yardım alabilir ve uygulaya bilirsiniz. Her, insanın sıkışan kavanoz kapağını açmak farlı yöntemleri vardır. Bazı, kişiler kapağı açmak için bir kasenin içine sıcak su koyup, kavanozu ters çevirip kolaylıkla açabilirler. Ya da daha kolay yol olarak sıkışan kavanoz kapağını açmak için çatal kullanarak deneye bilirsiniz. Yöntemler, farklı olsa da hepsi işe yarayan bilgiler. En basit ve zaman almayan yöntem ise, kavanoz şişesini alıp mutfak tezgahın ucunda vurarak açmak. Havası çıkan kavanoz yapağı hiç uğraşmadan açılır. Tüm bu yöntemlerle açılan kavanoz kapaklarını bir kez daha kullanmak uygun olmayacaktır. Bu yöntemler kapağın yapısını değiştirdiği için içindeki besin malzemeleri kısa sürede bozulabilir.

 

Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu