Pratik Bilgiler

İnstagram da Fenomen Nasıl Olunur?

İnstagram da Fenomen Nasıl Olunur?

İnstagram, Amerikan menşeili bir sosyal medya platformudur. İnstagram herhangi bir devlet kuruluşu veya vakıf adına çalışmadığı için tek amacı para kazanmaktır. İnstagramın para kazanmasının tek yolu ise insanların İnstagramda uzun süre vakit geçirmesi ve onlara daha çok reklam gösterebilme fırsatı bulmasıdır. Bu nedenle İnstagram fenomen insanların doğmasına sebep olmuştur.

Fenomenlerin insanlar tarafından ilgi gördüğünü anlayınca İnstagram hesabı açan ve paylaşımlar yapıp insanların ilgisini çekebilen birçok kullanıcının fenomen olabilmesine desek olmakta ve onların gönderilerini ön plana çıkarmaktadır. Keşfet sisteminin amaçlarından biriside insanlara arkadaşlarının dışında paylaşım yapan sayfalarında farkına varmalarını sağlamaktır.

İnstagram da Fenomen Olmanın Yolları Nelerdir?

İnstagramın amacı para kazanmaktır ve bu nedenle insanları uygulamada tutabilecek olan içeriklerin paylaşıldığı bir sayfayı yazılımlar sayesinde fark etmekte ve kademeli bir biçimde ön plana çıkarmaktadır. İnstagram hesabında insanların beğeneceği ve onları sosyal medya platformuna daha sadık kullanıcılar haline getirebilecek olan paylaşımlar yapan birçok İnstagram hesabı kısa sürede takipçi sayısını arttırmayı başarmaktadır.

İnstagram Fenomenlere Kaç Para Veriyor?

İnstagram platformu bünyesinde içerik paylaşımı yapan ve birçok kişinin uygulamayı daha uzun süre kullanmasını sağlayan üreticilere verdiği ücret tam olarak sıfır liradır. İnstagram kullanıcılarına asla para ödememektedir. Fenomen olan ve milyonlarca takipçisi olan birçok insan İnstagram üzerinden ödeme almamalarına rağmen içerik üretmeye devam etmektedirler.

Çünkü İnstagram fenomenleri sayfalara reklam vererek kendi ürünlerini pazarlayan ya da projelerini tanıtan firmalardan para kazanmaktadır. İnstagram bu reklamlar sayesinde kazanılan paradan hak talebinde bulunmamakta ve her türlü reklam faaliyetine izin vermektedir. Bu sayede kazan kazan sistemi fenomenler ve İnstagram arasında kuruludur.

Çalıntı İçeriklerle Fenomen Olunur mu?

İnstagram kullanıcılarına direkt ödeme yapmadığı için İnstagram platformunda telif hakkı söz konusu değildir. Bu nedenle üretimi size ait olmayan içeriklerin paylaşılmasında hiçbir sorun yoktur ve bu tarz paylaşımlar yaparak çok sayıda takipçiye ulaşmış birden fazla İnstagram kullanıcısı mevcuttur.

Bu kullanıcılar bireysel sayfalar yapmak yerine şiirle alakalı yada teknolojiyle alakalı spesifik sayfalar açmakta ve insanların ilgi alanlarına göre sayfalarını ziyaret etmelerini sağlarlar. İnstagram kendisine sadık kullanıcı kazandıracak olan ve insanları ekran başına kilitleyecek olan bütün sayfaları kısa sürede fenomen haline getirmekte ve destek olmaktadır.

Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu