ÖneriyoruzSağlık Haberleri

Meme Kanserini Önleyen Besinler

Meme Kanserini Önleyen Besinler

Meme Kanserini Önleyen Besinlerv

Son yirmi yılda  meme kanseri vakaları dünya genelinde arttı. Bu nedenle, kadınları meme kanserinden korumak gerekiyor. Meme kanserini önlemek için bazı yaşam tarzı ve diyet değişikliklerine ihtiyaç var. Meme Kanserini Önleyen Besinler konusunu bu nedenle ele aldık. Çünkü bu besinler meme kanseri riskini azaltabilir. Bir kadının meme kanseri olması sadece kendisini değil tüm aile fertlerini de etkiliyor. Ölüm korkusu ile sürekli yaşamak anlamına gelen kanserin her türlüsünden korunmak gerekiyor.

Brokoli Meme Kanserine İyi Gelir

Brokoli, göğüs kanseri hücrelerinin vücutta büyümesini engellemeye yardımcı olan sülfürafen ve fito kimyasallar olarak adlandırılan elementlere sahip olduğundan meme kanserine iyi gelir. Diyete brokolinin eklenmesi, akciğer ve kolon kanseri gibi diğer bazı kanser türlerinin riskini azaltır. Yani haftada en az bir kez evde brokoli tüketin.

Bakliyat ve fasulye Meme Kanserini Önler

Kadınların iyi miktarda folik asit içerdiklerinden diyete baklagil eklemeleri çok önemlidir. Bunun dışında vücudun kansere karşı savaşma direncini arttıran lif ve birçok besin maddesi vardır. Düzenli olarak baklagil tüketen kadınlar, kendileri için meme kanseri riskini azaltmış olurlar.

Yeşil yapraklı sebzeler Kanseri Önler

Yeşil yapraklı sebzeler vücutta östrojen hormonunu azaltmaya yardımcı oluyor ıspanak özellikle elemandır. İyi miktarlarda B vitaminleri ve lif içeren yeşil yapraklı sebzeler kanseri önler. Meme kanseri hücreleri, düşük estrojen içeriği nedeniyle kadın vücudunda gelişmez. Bu nedenle her evde yeşil yapraklı sebzeler tüketilmelidir. Bunu yiyerek evdeki tüm kadınlar meme kanseri riskini zayıflatırlar.

Balık Kanseri Önler

Meme kanseri ile mücadele etmek için en iyi besinlerden biri , balık- somon balığıdır. Aslında, omega-3 asitleri bu balıkta çok iyi miktarlardadır ve bu da meme kanserine karşı savaşmaya yardımcı olur. Et yemeyen kadınlar, bu ihtiyacı karşılamak için omega-3 asitleri içeren keten tohumlarını alabilirler.

 

Elma ve nar Kanseri Önler

Elmalarda narda  antioksidanlar, lif ve anti-kanser bileşenler vardır. Elma kabuklarında kanser hücrelerinin büyümesini önleme kabiliyeti vardır. Aynı zamanda, nar sadece vücudun bağışıklık sistemini arttırmakla kalmaz, meme kanserinin büyümesini de engeller. Bu bloktaki polifenoller, göğüs kanseri hücrelerinin büyümesini önler.

Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu