Güzellik SırlarıÖneriyoruz

Saç Düzleştiren 5 Doğal Yöntem

Saç Düzleştiren 5 Doğal Yöntem

 

Kadınların olduğu kadar erkeklerinde çok fazla ilgilendikleri saç düzleştiren 5 doğal yöntem ile saçların istenilen şekle girmesine yardımcı olmaktadır.

Saç düzleştiren 5 doğal yöntem saçlarının çok daha rahat şekle girmesini isteyen pek çok kişinin uygulayarak etkili çözümler elde edilmektedir. Saç tipleri fark etmeksizin sağlıklı, parlak, pürüzsüz olması genel olarak herkesin isteklerinin başında yer almaktadır. Evde çok daha basit yöntemler uygulanarak saç düzleştirme ısı kullanmadan ve kimyasal ürünler kullanmadan mümkün olabilecektir. İşte bu yöntemler şunlardır;

1 – Hindistan Cevizi Sütü

Saç düzleştirme pratik yolları içinde ilk sırada yer alan Hindistan cevizi sütü saç düzleştirmenin bitkisel yolu olarak tercih edilmektedir. Bu yöntemi uygulamak için bir bardak Hindistan cevizi sütü içinde çeyrek bardak limon suyu ilave edilmektedir. Bu karışım soğuması adına buzdolabında belli bir süre bekletilmesi gerekir. Soğuyan karışım krem kıvamına gelmesi için karıştırılması gerekir. Yapılan bu karışım saçların içine iyice yedirilmeli ve saçlar sıcak suya bastırılmış olan bir havlu kullanılarak sarılmalıdır. Daha sonra bir süre bekletilen saçlar saç tipine uygun olan bitkisel şampuan kullanılarak yıkandıktan sonra iyice durulama işlemleri yapılmalıdır.

2 – Süt

Özellikle kıvırcık saçlar için uygun olan süt uygulaması için yarım bardak sütü bir tencere içine koyulmalı ve kaynayana kadar ısıtılmalıdır. Daha sonra soğutan sütü aynı miktarda su karıştırılarak sprey şişesine koyulmalıdır. Saçlara püskürtülmeli ve 30 dakika bekletildikten sonra yıkanmalıdır.

3 – Sıcak Yağ

Saç düzleştirmek için sıcak yağ uygulaması saçların sıcak yağ ile masaj yapılmasıdır. Saç bakımında kullanılan doğal yağları sıcak olarak saça uygulanması istenilen sonuçları sağlayacaktır.

4 – Zeytinyağı ve Yumurta

Kap içinde zeytinyağı ve iki tane yumurta karıştırılır. Fırça yardımı ile karışım saçlara uygulanarak gümüş bir folyo ile sarılır. Bir saat bekletildikten sonra saçlar yıkanarak iyice durulama işlemleri yapılmalıdır.

5 – Aloe Vera Jel Maskesi

Aloe vera jel maskesi için jel ve sıcak yağ bir kap içinde karıştırılarak saçlara uygulanmalıdır. 30 ile 40 dakika bekletildikten sonra bitkisel şampuan ile yıkanmalıdır.

Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu