Pratik Bilgiler

Güneş Lekeleri Nasıl Önlenir?

Güneş Lekeleri Nasıl Önlenir?

 

Yaz ayları dört mevsim içerisinde en çok sevilen aylardır. Güneşlenmek, bronzlaşmak herkesin sevdiği eylemler içerisinde yer alır. Ancak güneşin zararlı ışınlarına fazla maruz kalındığı zaman ciltte istenmeyen güneş lekeleri oluşmaya ve cildin yapısına zarar vermeye başlayabilir. Bu nedenle güneşe çıkmadan önce, güneşe çıktıktan sonra uygulanması gereken ipuçları sayesinde güneş lekelerini önlemeye başlayabilirsiniz. Güneş lekeleri yalnızca güneşin etkisinden değil aynı zamanda hormonların etkisinden ve bazı olumsuz cilt problemlerinden ötürü de oluşabilir. Güneş lekelerini önlemenin birinci yolu elbette kaliteli bir güneş kremi ya da güneş yağı kullanmaktır. Güneşe çıkmadan önce mutlaka açıkta bulunan tüm cilde güneş kreminizi ya da yağınızı uygulayarak çıkmalısınız.

Güneş Lekelerinden Doğal Yollarla Kurtulun

Güneşe maruz kaldıkça oluşan ve kalıcı hale gelebilen güneş lekelerinden kurtulmanın pek çok yolu mevcuttur. Ancak cildi kimyasal ürünlerle buluşturmak istemediğinizde, doğal yöntemlerden faydalanabilirsiniz. Hem yüz bölgenize hem de diğer açık bölgelerinize uygulayabileceğiniz doğal maskeler sayesinde güneş lekelerini önleyebilir, aynı zamanda oluşan güneş lekelerinizden de kurtulabilirsiniz. Tatile çıkmadan önce ve tatilden sonra uygulanabilen bu maskeler sayesinde, cildiniz her zaman daha ışıltılı ve pürüzsüz, lekesiz, açık renkli bir hâl alacaktır.

  • Limon maskesi, güneş lekelerinizi önler ve diğer lekelerin renklerinde de açılma sağla
  • Patates suyu maskesi sayesinde güneş lekelerine karşı kesin bir önlem almış olursunuz.
  • Aloe vera jel kullanarak hem güneşin zararlı ışınlarına karşı önlem almış olur hem de lekelerinizin azalmasına olanak sağlayabilirsiniz.
  • Hint yağı kullanımı oldukça etkili bir yöntemdir ve tüm lekeleri tedavi etme özelliği mevcuttur.

Güneş Lekelerini Önlemenin Diğer Yolları Nelerdir?

Güneş lekelerini önlemek için en etkili ve en çok tercih edilen yöntemlerden bir diğeri ise elma sirkesidir. Antioksidan özelliği sayesinde cildi koruma altına alır ve güneşin etkilerinden cildinizi doğal bir şekilde korur. Aynı zamanda E vitamini kapsüllerinden de faydalanarak güneş lekelerini önleyebilirsiniz. Hem yaşlılık hem de güneş lekelerini önleyen E vitamini kapsüllerini ya da E vitamini içeren kremleri güneşe çıkmadan önce ve çıktıktan sonra kullanabilirsiniz.

 

Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu