advertorial

İpek Yastık Kılıfı Nedir?

İpek Yastık Kılıfı Nedir?

İpek yastık kılıfı yapımında kullanılan ana madde %100 saf ipektir. İpeğin içerisindeki “sericin” adı verilen çok önemli bir protein vardır. İpek içerisinde bulunan bu protein sayesinde toz, küf ve mite barındırmaz. Ayrıca ipek yastık kılıfı yine bu yüzden oldukça sağlıklıdır. İpeğin işlenmesi oldukça zahmetli bir iştir. İpek böceğinin ördüğü kozaların neticesinde işlenir ve bizlerin kullanımına gelesiye kadar birçok meşakatli yöntemler kullanılır. Ham ipek doğal özelliği nedeniyle dolayı tahmin edildiğinden daha çok esnektir ve çelik kadar dayanıklıdır. Ayrıca çok göz alıcı ve parlak bir görüntüye sahiptir. %100 ipek yastık kılıflarının yumuşak, pürüzsüz olması da bundan kaynaklıdır.

Nasıl ki cildimizi önemsiyorsak çeşitli bakım ürünleriyle temizliyorsak, nasıl ki fizyolojik olarak vücudumuzu koruyorsak, ipek yastık kılıfı kullanmak da sağlıklı bir cilt için oldukça önemli bir unsurdur. Sağlıklı bir cilt için uyuyana kadar yaptığımız temizlik, tonik, maskeler işe yarıyorken bir uykunuz boyunca da bu temizliği pekiştirmek için ipek yastık kılıfı kullanabilir, bu sayede tüm gece cildinizi koruyabilirsiniz. Yapılan araştırmalara göre standart yastık kılıfları, cildi en fazla yaşlandıran unsurlar arasında ikinci sırada yer almaktadır. İpek yastık kılıfı kullanmak hem cildinizi kırışıklıklara karşı korur hem de %100 saf ipekten üretilmesi sayesinde alerjik reaksiyonları ve egzamaları önler.

İpek Yastık Kılıfı Faydaları Nelerdir?

Genel olarak bakıldığında yastık kılıfı bulunmayan bir ev yoktur diyebiliriz. Olmazsa olmaz parçalardan olan yastık kılıfı pek çok farklı materyalden elde edilebilmektedir. Elde edilen tüm yastık kılıfları arasında sağlığa en uygun olanı ipek yastık kılıfıdır. İpek yastık kılıfı isminden de anlaşılabileceği üzere tamamen saf ve yüzde yüz ipek kullanılarak elde edilmektedir. İçeriğinde bulunan ipek, kozalardan elde edilerek iplik haline getirilmektedir. İplik haline gelen ipek sonraki adım olarak ise dokunarak ve çeşitli tasarımlar uygulanarak yastık kılıfı haline getirilir. Bu aşamalardan sonra da piyasaya sunulur ve kullanıma hazır hale getirilir. İpek yastık kılıfı kullananlar aslında diğer yastık kılıflarından ne kadar farklı ve özel olduğunu bilirler. Henüz kullanmamış olan ve merak edenler için ise ipek yastık kılıfı faydalarından bahsedilmesi gerekebilir. Saf ipek yastık kılıfı yalnızca içerik olarak değil yüzeysel olarak da fark edilebilir özelliklere sahiptir. Tamamen kaygan ve pürüzsüz olan dış yüzeyi ile kullanan kişilerin cildinde herhangi bir tahribata neden olmaz. Aksine cilt ile son derece uyumlu olduğundan olumlu etkiler gösterir. Bunun yanında yalnızca cilde değil saçlara da  uyum sağlar ve diğer yastık kılıflarının aksine kırılmaların oluşumunu engeller ve tüm ipek yastık kılıfı kullananlar bu gibi olumlu etkilerin faydasını görmektedirler.

Elektriklenmeyi engelleyen bir yapıya sahip olan ipek yastık kılıfı saçlarda kabarık ve dağınık bir görüntü oluşmasını da önler. Tüm bunların yanında ipek yastık kılıfı tamamen hava geçirgen özelliklere sahiptir. Bu sayede de uykunuzda terleme gibi sorunlarla karşılaşılması neredeyse imkansızdır. Olası bir terleme durumunda ise hava geçirgenliği sayesinde hızlıca kuruma sağlar. Diğer kumaşlardan üretilen yastık kılıfları hava geçirmez ve bu aslında hiç sağlıklı değildir. İpek yastık kılıfı aynı zamanda yine hava geçirgenliği sayesinde dört mevsim kullanılabilir. Yazları terlemeyi önlerken kış aylarında da sıcak kalmaya ve ısı kaybını önlemeye yardımcı olur.

İpek yastık kılıfı faydaları arasında en önemli olan özelliklerden birisi ise yapısı gereği bakteri ve küf barındırmamasıdır. Bakteri ve küf gibi zararlı noktalardan tamamen uzak olduğundan ciltte ve saçta olumsuz herhangi bir sonuca rastlanması mümkün değildir. Üretiminde saf ipek kullanılan ipek yastık kılıfı ağartma ve kimyasal içermez. Tüm bu olumlu özellikleri ile diğer yastık kılıflarından son derece ayrılır. Bu nedenle de yastık kılıfı almak isteyen kişilerin tercihlerinde ipek yastık kılıfı ilk sıralarda yer almalıdır.

İpek Yastık Kılıfı Nereden Alınır?

İpek yastık kılıfı satın almak isteyen kişilerin ürünlerini nereden alması gerektiği konusunda dikkat etmesi gereken bazı önemli noktalar vardır. Piyasada pek çok farklı marka ve üretici bulunduğundan hali hazırda satışa sunulan birçok ipek yastık kılıfı da bulunmaktadır. Dikkat edilmesi gerekenler arasında aslında en önemli noktalardan biri güvenilir sitelerden ya da güvenilir markalardan alışveriş yapmaktır.

Diğer bir nokta olarak ise ipek yastık kılıfı fiyatlarından bahsedilebilir. Saf ipek yastık kılıfı fiyatları farklı markalara göre değişiklik gösterir. Kimi satıcılar olması gerekenin altında satış yaparken kimileri de yüksek fiyatlarda satış yapabilir. İpek yastık kılıfı almak isteyen kişilerin bilmeleri gereken nokta da budur ki fiyat ile ürünün her zaman doğru orantılı olmayabilir. Bu nedenle yüksek fiyatlı bir ipek yastık kılıfını kaliteli bulmak tamamen yanlıştır. Aynı şekilde daha uygun fiyatlarda bulun ipek yastık kılıflarını kalitesiz olarak adlandırmakta son derece yanlıştır. İpek yastık kılıfı fiyatları firmalar tarafından kaliteye bağlı olmaksızın orantısız olarak belirlenebilir. Dikkat edilmesi gereken nokta da budur ki uygun fiyatlı bir ipek yastık kılıfı daha pahalı olana göre çok daha kaliteli olabilir. Böyle durumlarda yapılması gereken en doğru davranış ise gerekli araştırmaları yaparak satın alma işlemini tamamlamaktır. Tamamen güvenilir olduğundan emin olunamayan markalardan kesinlikle alışveriş yapılmamalıdır.

Facebook Comments Box

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu