Kadın Dünyası

Erkeklere göre “ideal kadının” özellikleri

Erkeklere göre “ideal kadının” özellikleri

Sanılanın aksine erkekler kadınlarda yalnızca dış güzelliğe bakmazlar. Hayat arkadaşı olarak seçecekleri kadınların; iyi bir anne ve kendilerini destekleyen iyi bir eş olmasını isterler. İşte size ideal kadınların ortak özellikleri…

Samimi ve içten olan kadınlar

Erkeklerin karşı cinste aradığı ilk özelliğin güzellik olduğu inkâr edilemez bir gerçek. Ancak erkeklerde kadınları tanıma isteğini oluşturan en büyük etken kadınların karakteri yani ruh güzelliğidir. Kadınlar her ne kadar kusursuz olmayı arzulasa da erkekler yanında rahat olabilen kadınlardan hoşlanırlar.  Kız arkadaşlarınızla nasıl samimi bir şekilde gülüp, sohbet ediyorsanız; kendi yanlarında da o kadar samimi olmanızı isterler. Erkekler sizden karakterinizi net bir biçimde ortaya koymanızı bekliyor ve bu karakteri öğrenmeyi istiyorlar. Sonuç olarak erkekler karakterini net olarak ortaya koyabilen, samimi ve içten kadınlara karşı beğeni duyuyor.

Kişisel alana saygı duyan kadınlar

İlişkiyi yürüten ve geleceğini belirleyen en önemli etkenlerden biride saygıdır. Kendinizi ifade ediş biçiminiz, insanlarla kurduğunuz iletişimler, karşınızdaki kişinin sizin hakkında fikir edinmesini sağlıyor. Partneriniz ilişkinizde saygı istediği gibi kendi kişisel alanına da saygı duyarak bu alanı korumanızı bekliyor. Sonuç olarak erkekler ilişkileri yüzünden hobilerinden, ilgi alanlarından ve arkadaşlarından kopmak istemiyorlar. Erkeklerin kişisel alanına saygı duymayan kadınlar ise erkeğin ilişkilerine olan saygısını zamanla kaybediyor.

Sevgisini ve değerli olduğunu hissettiren kadınlar

İstisnasız herkes sevilmek ve değerli olduğunu hissetmek ister. Partnerinize sevdiğinizi ve onunla ilgilendiğinizi hissettirin. Günü nasıl geçirdiğini sormanız, elini tutmanız, yanağına küçük bir öpücük kondurmanız onu değerli hissettirecek ve size olan sevgisinin artmasını sağlayacaktır. Sizinle olan ilişkisinde değerli olduğunu ve sevildiğini hisseden erkek, ilişkinizi sürdürebilmek için elinden geleni yapacaktır.

Özgüveni yüksek olan kadınlar

Kendileriyle barışık olan kadınları erkekler daha özgüvenli buluyor. Erkekler önlerine çıkan engellerde yanlarında özgüveni yüksek, onlara destek olabilecek ve bırakıp gitmeyecek bir kadına ihtiyaç duyuyor. Bunun yanında erkekler özgüveni yüksek bir kadınla ilişkisi olduğunda, dileklerinin daha çabuk gerçekleşeceğini düşünüyorlar.

Zeki kadınlar

Erkekler tarafından beğeni gören bir diğer kadın tipi ise yeni bakış açısı oluşturan ve ilgi uyandırıcı konuşmaları olan kadınlardır. Erkeklere göre zeki kadın iyi bir üniversiteden mezun olmuş biri değildir. Onlara göre zeki kadınlar etrafında ve dünyada olup bitenlerden haberdar olan ve bu olaylara çözüm önerileri bulan kadınlardır. Sadece modayı ve TV programlarını takip eden kadınların aksine dünyaya, olaylara, sanata ve hayata karşı fikir sahibi olan, kadınlar erkekler için ideal kadındır.

Facebook Comments Box

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu