Pratik Bilgiler

Kadınların İzlemekten Keyif aldığı  Filmler Nelerdir?

Kadınların İzlemekten Keyif aldığı  Filmler Nelerdir?

 

Her cinsin kendi içinde karakteristik sayılabilecek olan özellikleri bulunuyor. Nitekim kadın olmanın da doğasında olan, kimi zaman en bilgili erkeklerin bile anlamayacağı kadınlık halleri bulunuyor. Kadınlar olaylara erkekler gibi bakmıyor ve istisnalar kaideyi bozmamakla beraber kadın olmanın özünde kendisine has durumlar yer alıyor. Zevkler noktasından bakıldığında da  örneğin kadınların çoğunda izledikleri filmler birbirine benziyor. Bu yazıda her yaştan kadının izlemekten keyif aldığı filmler hakkında bilgiler vereceğiz.

Biyografik  Türde Olan Filmler 

Yine istisnalar kaideyi bozmamakla beraber kadınlar o kadınlık hallerinden dolayı olaylara daha detaycı olarak bakan bireyler olduğu için biyografik filmleri daha çok tercih ediyorlar. Ünlü bir ressamın, ünlü bir müzisyenin ya da ünlü bir iş insanın hayatını anlatan filmler kadınların izlemekten keyif aldığı filmler arasında geliyor.

Bu tür filmlere birkaç örnek vermek gerekir ise ünlü Meksikalı ressam Frida Kahlo’nun hayatını anlatan Frida isimli film, son yılların en önemli yerli yapımlarından olan ve çok ses getiren Bizim İçin Şampiyon, ünlü ressam Vincent Van Googh’un hayatını anlatan Loving Vincent ilk olarak verilebilecek olan örneklerdir.

Romantik Türde Olan Filmler 

Kadınlar erkeklerin birçoğuna göre duygularını daha kolay gösterebilen, daha romantik, işin özünde de çok daha duygusal olan insanlardır. O yüzden de iyi bir aşk filmine kolay kolay hayır diyemezler, Dünyanın en romantik aşk filmlerinden olan Love Story bugün kaçıncı kez izlerse izlesinler hala en çok izledikleri filmler arasındadır.

Bir Çağan Irmak klasiği olan Issız Adam, son sahnesi ile tüm zamanların en muhteşem final sahnelerinden birisine imza atan Casablanca bu noktada ilk söylenebilecek kadınlar tarafından en çok izlenen filmler arasındadır. İçinde hem duygusalllık, hem de biyografik özellikler için Out of Africa ise her iki türü seven kadınların favori filmidir.

Aile Konusunu İşleyen Filmler 

Bizim Türk kadınları için bu noktada Yeşilçam özellikle Ertem Eğilmez filmleri söylenebilecek olan filmlerdir. Gülen Gözler aile filmi denilince herkesin ortak kararıdır. Neşeli Günler, Babam ve Oğlum, Forrest Gump isimli filmler de kadınlar izlemekten keyif aldığı filmler arasındadır.

Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu