Güzellik Sırları

Kaşıntılı Kuru Cilt İçin Doğal Tedaviler

Kaşıntılı Kuru Cilt İçin Doğal Tedaviler

Kaşıntı, insan vücudunda meydana gelen bir tür duyudur. Vücudun ya cildin kuru ya da beslenmemiş olduğu ya da cildin bir çeşit reaksiyona neden olan bir maddeyle temas halinde olduğu bir duruma yanıttır. Bu reaksiyon alerjik olabilir veya meydana gelmiş olabilecek bir enfeksiyonla ilişkili olabilir. Cilt enfeksiyonları, hemen hemen her zaman kaşıntı hissi ile eşlik eden çeşitli döküntü ve cilt semptomları ile kendini gösterir.

 

Kaşıntılı kuru bacaklar genellikle zayıf cilt sağlığı ve zayıf cilt bakımı belirtisidir. Cilt iyi görünmesi için cildin düzgün bir şekilde nemlendirilmesini gerektirir. Bu hidrasyon, gün boyunca bol su içilerek sağlanabilir. Kuru ciltten muzdarip birçok insan kendi durumlarından sorumludur çünkü kendilerini hidratlamak için yeterli özen göstermezler. Kuru cilt de aşırı düşük çevresel nemden kaynaklanabilir. Bu cildi kurumasına ve kaşınmaya neden olur. Bu durumun çözümü, cilt hiçbir şekilde kesilmediği veya kesilmediği sürece etkilenen bölgeye bir nemlendirici ürün uygulamaktır. Kaşıntılı alt bacaklar genellikle zayıf cilt nemlendirmesinin bir sonucudur, ancak bir birey tarafından kullanılan ayakkabı veya çorap tipi ile ilişkili olabilir. Bir insan bacakların arasına kaşındığında, kötü hijyen, yanlış giysiler veya meydana gelen bir enfeksiyonun belirtisi olabilir. Genellikle bacakların arasındaki kuru cilt, sıcak yaz aylarında yaşanan aşırı sıcaklığın bir sonucudur. Bacaklar arasındaki alan düzgün havalandırılma eğilimi gösterir ve bu da ısıl rahatsızlıklara neden olabilir.

 

Bacaklardaki kaşıntılı deriden muzdaripken, kullanılan sabunun türü ile ilgili önlem alınmalıdır. Birçok sabun markası, cildin üstündeki yağlı tabakayı çıkarmaya çalışırken cildin aşırı derecede kurumasını sağlar. Bu nem tutma sorunlarına neden olur ve cilt kuru ve pul pul ve aynı zamanda kaşıntı görünür. Bu tür problemler için her zaman nemlendirici veya nem nötr bir sabun önerilir. Bacaklarda kaşıntılı ciltler için daha az yaygın bir çözüm, cildi uyarmak için bir masaj tekniğini kullanmaktır. Düzenli bacak masajları uygulayarak, bölgedeki kan akışını uyarır. Bu, cildin beslenmesine yardımcı olur ve ayrıca bazı toksinlerin deriden çıkarılmasına yardımcı olur. Sonuç daha sağlıklı, daha mutlu bir cilt.

 

 

Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu