Güzellik Sırları

Doğal Yollarla Saç Boyama

Doğal Yollarla Saç Boyama

Saç boyasının sırrı

Saçlarınızı boyatmak size gerçekten daha farklı bir görünüm verebilmektedir. Saçlarınız daha tatlı ve daha güzel görünebilir. Yine bu işlemleri genellikle kuaförlerde yapabilirsiniz. Fakat genel anlamda saçınızı boyayabilmeniz için kuaföre gitmeniz gerektiğinden dolayı bu işlem oldukça zor olabilmektedir. İşte burada saçları doğal yollar ile boyama yolları devreye girmektedir.

Bahsedeceğimiz malzemeler oldukça doğal olduklarından dolayı saçlarınızı istemediğiniz bir renge dönüştürmezler ve son derece farklı bir renge de dönüştürmezler. Ayrıca renk seçenekleri de maalesef sınırlıdır. Bu yüzden bir makalemizi okuyun ve ona göre size uyan renk var ise onu seçebilirsiniz. Ayrıca saçlarınızı doğal yollardan boyatmanızın diğer faydası da saç rengini açmak gibi saçma sapan şeyler ile uğraşmazsınız.

Saçlar Kırmızıya Çalan Kızıl Renge Nasıl Boyanır?

Saç nasıl boyanır

Kına en sık kullanılmakta olan doğal saç boyama ürünlerindendir. Kına saçlarınızı köküne kadar beslemektedir ayrıca yine saç köklerine kadar besler ve saçlarınızı daha da kalınlaştırmaktadır. Ayrıca çok daha gür ve güçlü görünmelerinin de önünü açmaktadır. Bunlara ek olarak oldukça kalıcı olan boyalardandır.

Kına yaklaşık olarak üç veya dört ay kadar kalıcı olmaktadır. Yine kınayı aktar veya daha farklı ürünleri satan yerlerden elde edebilmeniz mümkündür. Yine saçınıza kına yaparken eldiven kullanmanız oldukça önemlidir.

Saçları Kahverengi Renge Boyama

Yine saçlarınızı kahverengi yapmak istiyorsanız ceviz yaprağı kullanabilirsiniz. Yine ceviz yaprağı saçlarınızın daha parlak olmasını sağlar. Ceviz yapraklarını kaynattıktan sonra bu karışım ılık olduğu zaman saçınıza uygulayabilirsiniz ve 10 dakika kadar bekleyin. Daha öncelerde bu karışımı uygulayan kişiler de bira içerisinde kaynatır öyle uygularlardı. Bira kaynatıldığı zaman alkol kaybolur ve saçınız açısından faydalı bir hal almaktadır. Yine saçlarınıza ekstra güzel bir parlaklık sağlar.

Saçlarınızı Sarıya Boyatmak İçin

Papatya saç üstünde çok faydalıdır. Ayrıca saçları açma etkisi de bulunmaktadır. Ayrıca bazı şampuan markaları da yine sarı rengi alabilmek adına şampuanların içerisine papatya koyuyorlar.

  • Biraz papatya içerisine yine kadife çiçeği koyarak demleme yapabilirsiniz. Dilerseniz de bunların içine az safran katın. Karışımı da saçınıza sürdükten sonra yarım veya bir saat kadar bekleterek saçlarınızı durulayabilirsiniz.
  • Yine doğal saç boyası hazırlıyorken alüminyum aletler kullanmamalısınız.
  • Yine bahsi geçen formülleri saçlarınıza uyguladığınız zaman başınıza bone takabilirseniz sonuçlar iç açıcı olacaktır.
  • Dilediğiniz renge kavuşana kadar işlemleri tekrarlamanız mümkündür.
  • Doğal boyaların tek zararı ise kimyasal boyalar gibi saçlarınıza parlaklık kazandıramayabilirler. Bunu da yine nemlendirici maskeler ile sağlayabilirsiniz.
  • Yine sürekli olarak organik olan doğal şampuanları kullanmanız sizin için çok iyi olacaktır.

 

Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu