AŞK

Erkek mı Kadın mı Aşkta Daha Sadık 

Erkek mı Kadın mı Aşkta Daha Sadık 

 

Sadakat, kadın ve erkek ilişkilerinde en çok önem verilen ve ilişkinin temelini oluşturan konulardan biridir. Sadakatsizlik duygusal ya da fiziksel şekilde olabilir.  Bir kez güven kaybı yaşamak, ilişkiyi temelinden sarsabilir. İlişkide kadının mı yoksa erkeğin mi daha sadık olduğu ise en çok merak edilen konulardan biridir.

İlgili Makaleler

Genel araştırma sonuçlarında ise erkeklerin kadınlara oranla daha fazla aldattığı ortaya çıkmıştır. Sadakat genellikle kadınlar için daha çok önem verilen bir konu olarak görülür. Daha detaycı düşünme yapıları bu konuda etkendir. Erkekler ise olaylara daha genel yaklaşırlar.

Erkek Neden Sadık Davranmaz 

Kimi zaman ilişkilerde, gözle görülür olmayan sorunlar olabilir. Bazen kadınlar özellikle anne olduktan sonra annelik özellikleri fazla baskın hale gelebilir. Bu şekilde olunca öz bakımını ihmal etme ya da eşine odaklanamama gibi durumlardan dolayı erkekte uzaklaşma durumu olabilir. Tabi ki sadakatsizlik durumu daha çok kişinin kendisiyle alakalı bir durumdur. Erkek geçmiş yaşantısında, düzenli olmayan ilişkiler yaşadıysa eğer sadakat kavramına yeteri kadar önem vermiyor olabilir.

Karşısındaki kişiyi incittiğinin farkında olmaması da sadakatsiz davranmasına yol açabilir. Kendi içinde aşamadığı bir bağımlılık ya da kötü bir alışkanlığı varsa, bunun stresi ile de aldatmaya yönelmiş olabilir. Özgüven eksikliğinden dolayı, kendini yetersiz hissediyor olabilir. Bunun için de farklı kadınlar tarafından beğenilme çabası içine girebilir. İlgi çekmek için uğraşabilir.

Sadakatsizlik Yaşanan İlişkilerde Ne Yapılmalı? 

Aldatma sonrası yaşanan yoğun duygulardan ötürü, aldatılan kişi direk ayrılığa yönelebilir. Aldatılmak oldukça üzücü ve onur kırıcı bir durumdur. Bu kalp kırıklığı yoğun bir acı oluşturacağı için ilişkiyi toparlamak çok zor olabilir. Fakat iki tarafında, bir araya gelerek bu durumu sağlıklı şekilde konuşup tartışmaları gerekir. Ortak bir çözüm yolu belirlenebilir.

Hatalı olan kişinin gerçekten pişmanlık duyarak özür dilemesi, aldatılan kişinin kendisini affetmesini sağlayabilir.  Fakat yine de çift kendi aralarında bu durumu çözemiyorsa profesyonel destek almaları faydalı olacaktır. Tüm bunlara rağmen çiftin ilişkileri kurtarılmayacak boyutta yıprandıysa ayrılma yoluna gidilebilir.

Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu