Sağlık Haberleri

Alın Bölgesindeki Çizgiler Nasıl Tedavi Edilir?

Alın Bölgesindeki Çizgiler Nasıl Tedavi Edilir?

 

Gözeneklerin giderilmesi mümkün müdür sorusu olarak alın kırışıklıklarının (kazayağı) tamamen giderilmesi mümkün değildir. Ancak görünümünü hızlı ve etkili bir şekilde azaltan yöntemler var. Önce bunun neden böyle olduğunu anlamamız gerekiyor. Yaşlandıkça, cildimizin yeniden ortaya çıkmasını engelleyen kolajen ve elastin kaybederiz. Retinoidlerin, antioksidanların, seramidlerin ve diğer bileşenlerin topikal uygulamaları cildin en iyi şekilde çalışmasına yardımcı olmak için kullanılabilir. Bu sayede bazı kırışıklıkları sabitleyebilir veya önleyebiliriz.

Tedavi Yöntemleri Nelerdir?

Sabahları C vitamini ve Güneş öncesi SPF uygulayın. Güneşe maruz kalma, cildin genç görünmesini sağlamada önemli bir rol oynar. Elbette her şeyin bir sınırı vardır. Kendinizi güneşe ne kadar çok maruz bırakırsanız, cildiniz o kadar kuru, lekeli ve sarkık hale gelebilir. Hyaluronik asit yüklü ürünleri seçin. Hyaluronik asit, ağırlığının 1.000 katı su tutma özelliği sayesinde cilt bakım pazarında en beğenilen bileşenlerden biridir. Nemlendirme bu gibi durumlarda iyi gelir. Hacim verme özelliği sayesinde ince çizgilerin ve kırışıklıkların görünümünü en aza indirmek için de harikadır.

Geceleri retinoid içeren ürünler kullanın. Retinoidler, herhangi bir yaşlanma karşıtı rutinin önemli bir parçasıdır. Retinoidlerin kolajen büyümesini desteklediği klinik olarak kanıtlanmıştır. Yaşlanma karşıtı önleyici tedavinize zamanında başlamadıysanız, bir profesyonel yüz bakımı planlayın; birçok yöntemden biri için lisanslı bir dermatolog veya estetisyen ile görüşmenizi öneririz.

Diğer Tedavi Yöntemleri

Peptidlerle hücre döngüsünü artıran peptitler, yeni hücrelerin büyümesini uyaran ve uyku sırasında hücre yenilenmesini kolaylaştıran proteinlerdir. Peptitler ayrıca cildin sıkılığından ve elastikiyetinden sorumlu olan kolajen üretimini de uyarır. Botox gibi nöromodülatörler muhtemelen akla ilk gelen şey olsa da; Biraz daha az agresif bir şey arıyorsanız, dermatologlar hyaluronik asit ile başlayabilir. Enjekte edilebilir hyaluronik asit ile anında doku yenilenmesi elde edin.

Botox Nasıl Uygulanır?

Botox enjeksiyonundan sonra uygulama yapılan bölgeye 72 saat masaj yapılmaz ve enjeksiyondan sonra en az dört saat başın dik tutulması gerekir. Botox yüzeysel olarak enjekte edildiğinden, düzgün bir şekilde dağılması için yeterli bir hareketsizlik süresi gerekir. Uygulama bölgesinin ovuşturulması botoksun istenmeyen bölgelere hareket etmesine neden olabilir.

Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu