Güzellik Sırları

Doğru Makyaj Nasıl Yapılır?

Doğru Makyaj Nasıl Yapılır?

 

Uzmanların bilgilerine göre, fondöten, temiz ve nemlendirilmiş cilde yapılmalıdır. Nemli bir süngerle sürülmelidir. Bu sünger daha sonra yani kullanımınızın ardından yıkanmalı ve iyice kurutulmalıdır. Fondöten ise aydınlık bir ortamda yapılmalıdır. Hem gece hem de gündüz makyajı için bu şekilde olması en uygunudur.

Saç ile makyaj her zaman uyumlu olmalıdır?

Saçın dipleri ile ten renkleri birbirine mutlaka uyuşmalıdır. Fondöten bu bölgelere ufak ufak dokunuşlarla iyice yayılmalıdır. Seçtiğiniz fondöten ten renginize uygun olmalıdır. İnce tabaka halinde sürülmelidir. Fondötenden sonra üzerine uygulanacak pudra şeffaf bir şekilde olmalıdır. Pudra ten rengine uymalıdır ve fırça ile yayılmalıdır. Bu işin uzmanları toz farlarının dayanıklılık açısından iyi olmasını ve fırçanın süngerli yumuşak fırça ile yapılmasını önermektedir. Gözlerinin daha büyük gözükmesini isteyenler kirpik diplerine ince kalemle bir hat geçmeli ve ucundan biraz daha taşmalıdır.

Altta olan kirpiklere de ince hatlar çekilmelidir. Ancak, pamuklu bir çubuk yardımı ile hattın keskinliği dağıtılmalıdır. Gözler birbirine yakın ise gözün şakak tarafında ki ucu da bir far ile belirginleşmelidir.

Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

2 Yorum

  1. Merhaba bu domainin eski sahibiyim. Bu domain spam cezası yemişti, onu söylemek isterim. Eğer siteniz hit almıyorsa değişin bence. Emeğiniz boşa gitmesin. Uyarmak amaçlı yazdım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu