Şifalı Bitkiler

Ceviz Suyu Faydaları Nelerdir?

Ceviz Suyu Faydaları Nelerdir?

 

Ceviz hem ülkemizde hem de diğer ülkelerde çok sık bir şekilde tüketilen bir doğal üründür. Beyin sağlığından çeşitli vitamin ve mineral eksikliğine kadar pek çok alanda fayda sağlayan ceviz sayesinde kronik hastalıklarınız başta olmak üzere mevsimsel hastalıklarınızın da önüne geçebilirsiniz. Günlük olarak herkesin mutlaka bir avuç ceviz tüketmesi gerekmektedir. Çok çeşitli kullanım alanına sahip olan ceviz ile günlük enerji kaybınızı en aza indirebilirsiniz. Çünkü ceviz sağladığı faydalarının yanında enerjinizin de yüksek olmasına katkı sağlar. Öte yandan cevizin bir diğer kullanım şekli suda bekletilerek tüketilmesidir yani ceviz suyu ile de pek çok hastalığınızın üstesinden gelebilirsiniz. İşte ceviz suyunun faydaları…

Ceviz Suyu Nasıl Yapılır?

Ceviz suyunun şifalarından faydalanmak isteyen kişiler ilk etapta doğru bir şekilde ceviz suyunu hazırlamalıdır. Bunun için yapmanız gerekenler ise 2 adet ceviz içini bir bardak suyun içine almanız gerekmektedir. Geceden yapacağınız bu işlemi sabah aç karnına tüketebilirsiniz. Ceviz suyunu içtikten sonra, içinde kalan cevizleri de tüketmeyi ihmal etmemeniz gerekir.

 

Ceviz Suyunun Sağlığa Faydaları

Ceviz suyu kronik kabızlığa iyi gelir; hareketsiz yaşam ve hazır gıdaların çok fazla yaygınlaşması bağırsaklarda bir takım sorunlara yol açar. Bunlardan biri de kabızlık ve bağırsak sertliğidir. Eğer her gün düzenli bir şekilde ceviz suyu tüketecek olursanız, kabızlık ve sindirim sorunlarınız ile kolayca başa çıkabilirsiniz.

Cilt sorunlarına iyi gelir; ceviz içerdiği selenyum ve e vitaminleri sayesinde vücuda gerekli olan mineral desteğini sağlar. Bu nedenle cildin daha parlak, saha canlı ve daha enerjik görünmesini sağlar. Ayrıca cilt üzerinde meydana gelebilecek kırışıklıkların da giderilmesine yardımcı olur. Yani daha genç bir cilt yapısına ulaşmak için ceviz suyu tüketebilirsiniz.

Unutkanlık sorunlarına iyi gelir; ceviz içerdiği fosfor nedeni ile beyin gelişimine ve beyin sağlığına katkıda bulunur. Bu nedenle günlük bir bardak ceviz suyu tüketildiği takdirde Alzheimer hastalığına karşı da büyük bir şekilde koruma sağlar.

Ruhsal sağlık sorunlarına iyi gelir; ceviz suyu mental sorunlara ve ruhsal sağlık sorunlarına iyi gelir. Beyne mutluluk hormonu salgıladığı için gün boyu kendinizi daha mutlu ve daha dingin hissedebilirsiniz. Eğer stresli bir yaşam tarzınız varsa mutlaka güne başlamadan önce bir bardak ceviz suyu tüketmeniz önerilir.

Ceviz suyu uyku sorunlarının üstesinden gelir; gerek uyuyamama veya uyku düzensizliği çeken herkes yatmadan önce bir bardak ceviz suyu tüketilmesi önerilir. Bu sayede uyku düzensizliği gibi sorunlarınız tamamen ortadan kalkacaktır.

Kalp damar hastalıklarına iyi gelir; başta kalp krizine karşı, yüksek kolesterole karşı ve damar sertliğine karşı kullanılabilecek en iyi doğal kürlerden biridir.

Tüm bunlar dışında ceviz suyunu sağlıklı insanların da tüketmesi önerilir. Çünkü ceviz suyu ile vücudunuzda yer edinebilecek her tür hastalığı baştan önleyebilirsiniz.

 

 

Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu