Güzellik Sırları

Kaş Gürleştiren 10 Doğal Ürün

Kaş Gürleştiren 10 Doğal Ürün

 

Güzel bir yüze sahip olmanın yolu kaşlardan geçmektedir. Kaş gürleştiren doğal ürünlerle dökülen kaşların yerine yenisini çıkmaktadır.

Kaş gürleştirme yollarını her zaman kozmetik ürünler de arasak da aslında evde doğal yöntemlerle kaşlarımıza bakım yapabiliriz. Kaşlarınızın seyrekliğinden, ince görünümünden şikayetçiyseniz fazla paralar harcaman evde doğal ürünlerle kendiniz kaşlarınıza bakım yapabilirsiniz. Doğal yöntemlerle kaş gürleştirmek istiyorsanız bu yazı tam size göre.

  1. Sarımsak

Sarımsağın faydalarını saymakla bitiremeyiz. İçeriğin de bulunan vitaminler ve mineraller sayesin de birçok alanda şifa olarak kullanılmaktadır. Seyrek kaşlar içinde kullanılan sarımsak, içerisindeki bileşenler sayesinde kaşlarınız gürleşir ve istediğiniz kaş modeline kavuşabilirsiniz. Sarımsağı ezerek kaşlarınıza düzenli olarak uyguladığınız da faydasını göreceksiniz.

  1. E Vitamini Yağı

Besleyici yapısıyla bilinen ve seyrek kaşları olanların başvurduğu yollardan bir tanesidir. E vitamini yağı elinize birkaç damla dökerek kaşlarınıza masaj yaparak uygulayın. Kaş bölgenizde olan kılları artırır ve kaşlarınızın doğal ve gür olmasına yardımcı olur.

  1. Yumurta Sarısı

Biyotin açısından zengin olduğu için kısa sürede kaşlarınızı güçlendirecektir. Yumurtanın sarısını bir kaba alın ve iyice karıştırın ve kaşlarınıza uygulayın. 20 dakika sonra yüzünüzü ılık su ile yıkayın.

  1. Vazelin

Cildi nemlendirir ve cildinizi besler. Elinize alacağınız vazelini kaşlarınıza bir gece bekletin. Sabah kalktığınız da ılık su ile yıkayın. Çıkan kaşlarınız vazelin ile daha sağlıklı görünecektir. Bu uygulamayı istediğiniz kadar uygulayabilirsiniz.

  1. Zeytinyağı

İçerisinde ki A ve C vitaminleri sayesinde kaşlarınız istediğiniz gürlüğe kavuşacaktır. Saf zeytinyağını parmak uçlarınızla kaşlarınıza yedirin ve iki saat beklettikten sonra ılık su ile yüzünüzü yıkayın.

  1. Aloe Vere Jeli

Aloe vera jeli ile kaş gürleştirmek içi kabuğunu soyun ve jelini kaşlarınıza uygulayın yarım saat bekletin ve ılık suyla yıkayın.

  1. Süt

İçerisindeki mineraller sayesinde kıl çıkmasını hızlandırmaktadır. Bir parça pamuk yardımı ile kaşlarınıza uygulayın ve masaj yapın. 15 dakika beklettikten sonra yüzünüzü yıkayabilirsiniz.

  1. Badem Yağı

Yağı elinize birkaç damla alarak kaşlarınıza masaj yaparak uygulayın. Bir gece bekletebilirsiniz. Sabah katlığınız da ılık suyla yıkayın. Her gün uygulayarak iyi sonuçlar elde edebilirsiniz.

  1. Fındık

Fındığı kavurun ve ardından soğutun. Daha sonra fındığı kaşlarınıza yavaşça sürün ki yağı kaşlarınıza geçsin. Bunu istediğiniz zaman uygulayabilirsiniz.

  1. Hint Yağı

Yağı alarak parmaklarınızla masaj yaparak kaşlarınıza yedirin. Yarım saat bekletip yıkayın. Bu yöntemi 6 hafta boyunca uyguladığınız da mükemmel sonuçlara kavuşacaksınız. Hint yağı kaş gürleştirme de en etkili yollardan bir tanesidir.

Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu