Pratik Bilgiler

KEDİNİZ SİZİ SEVİYOR MU?

KEDİNİZ SİZİ SEVİYOR MU?

 

                Kediler, yüzyıllardır hayatımıza eşlik eden sevimli ve asi dostlarımız. Bir kediyle aynı evde yaşamak size özel ve huzurlu hissettirdiği gibi bazen o evde kendinizi bir misafir gibi de hissettirebilir. Bunun en büyük nedeni kedilerin bulundukları ortamın tek hâkimi olduklarını hissetmeleri ve size de bunu yüksek dozda hissettirmeleridir. Her ne olursa olursun bir kedi ya da herhangi bir tüylü dostla aynı evi ve yaşamı paylaşmak son derece keyifli ve huzurludur. Peki, bu asi dostumuzun bizi sevdiğini nasıl anlayabiliriz?

Kediler, köpekler gibi değildir. Özellikle sevgiyi gösterme şekilleri köpeklerden oldukça farklıdır. Farklılıklara rağmen güzel kedi dostlarınızın size karşı besledikleri sevgiyi size hissettirmek için kendi yöntemleri elbette vardır. Bunlardan en bilineni kedi dostunuzun saat kaç olursa olsun siz eve geldiğinizde sizi kapıda karşılamasıdır. Kapıyı açtığınız anda onun sevimli suratını görmek sizi de mutlu edecektir. Kedilerin sevgilerini gösterirken kullandıkları bir başka yöntem de sizden kaçmaması, sizin onu sevmenize ve öpmenize izin vermesidir. Eğer bir kedi sizi sevmiyorsa ona dokunmanıza asla izin vermeyecektir.

Bazı zamanlar kedinizin karşınıza geçip sizi dakikalarca izlediğini fark ederseniz şaşırmayın. Bu da onun “Seni seviyorum” deme şekillerinden biridir. Ya da evin içinde kediniz peşinizden ayrılmıyor, sürekli bacaklarınıza dolanıyor hatta tuvalete bile peşinizden geliyorsa mutlu olun! Kediler sevdikleri insanların bacaklarına sürtünerek onların üzerine kokularını sabitlerler, yani bu sizi sahiplendiklerini gösterir. Yanınızda uyuyan bir kedi dosta sahipseniz, kediniz sürekli kucağınızda ya da yakınlarınızda oturmak, uyumak istiyorsa, sizi görünce ya da siz onu severken hırıltılı bir ses çıkarıyorsa hele ki yanınızda göbeğini açarak yatıyorsa işte bu sevimli dostunuzun sizi hem sevdiğini hem de size güvendiğini gösterir.

Her kedi aynı karaktere sahip olmamakla birlikte eğer kedi dostunuz yukarıda anlatılanlardan bir ya da birkaçını yapıyorsa ne mutlu size, şanslısınız ve bir kediyle hayatı paylaşmanın hazzını yaşıyorsunuz demektir.

Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu