Diyet Önerileri

Zayıflamak İçin En Etkili 5 Çay

 

Kilo vermek ve fit vücuda sahip olmak özellikle biraz fazla kiloları olan bayanların hayalidir. Peki, zayıflamak için ne yapıyorsunuz? Şok diyetler mi? Yoksa gün boyu hiçbir şey yemiyor musunuz? Bunları yapmanıza artık hiç gerek yok. Doğal bitki çayları ile zayıflamayı denemeye ne dersiniz?

İşte Zayıflamak İçin En Etkili 5 Çay…

Açlık Bastıran Rooibos Çayı

Zayıflamanın temel kurallarından biri stresten uzak durmak ve dengeli beslenmektir. Genellikle Güney Afrika bölgesinde yetiştirilmekte olan ve ülkemizde de aktar merkezlerinde satılan kızıl çalı bitkisinin yapraklarından yapılan Rooibos çayı, hormonların dengelenmesini sağlayacak, açlığınızı bastıracaktır. Rooibos çayının en önemli etkilerinden biri de yağ depolanmasını engellemesidir. Bayan vücudunda kilolara sebep olan en temel etkenlerin başında yağ depolaması gelirken Rooibos çayı bunu engellemekte, yağları vücudunuzdan uzak tutmaktadır.

Oolong Çayı ile Kolay Zayıflama

Ülkemizin en popüler zayıflama çayları arasında yer alan yeşil çay kadar etkili olan Oolong, Çin’e özgü bir çaydır. Çince’de siyah ejderha karşılığı bulan Oolong, etkisini metabolizmanın hızlı çalışmasını sağlamakta göstermektedir. Hem yerli, hem de yabancı bilim adamları ve araştırmacılar tarafından yapılan testler sonucunda 6 ay boyunca her gün düzenli olarak bir bardak Oolong çayı tüketildiğinde 5 ile 10 kilo arasında kilo verildiği tespit edilmiştir. Rakam az gibi gelse de hem sağlıklı olması, hem de kalıcı olması verilen kiloların önemini göstermekte.

Yeşil Çayın Etkili Zayıflatma Gücü

Ülkemizde yetiştirilen ve işlenen yeşil çay, içerisindeki bol miktarda kateşin sayesinde yağ hücrelerini yakmakta, hızlı ve sağlıklı bir şekilde kilo vermenizi sağlamakta. 6 hafta boyunca her gün düzenli olarak bir fincan yeşil çay içerek 5 kilo verebilirsiniz. Yeşil çayın en önemli faydalarından biri de metabolizmanın hızlı çalışmasını sağlamasıdır. Bu özelliği ile her sabah bir fincan yeşil çay içerek gün içerisinde metabolizmanın hızlı çalışmasını sağlayabilir, yediklerinizi daha hızlı eritebilirsiniz.

İştah Kesici Nane Çayı

Nane çayı ile sadece 1 ayda 5 kilo vermeniz mümkün. Özellikle iştah kesici özelliği ile bilinen nane çayı, gün içerisinde bol miktarda abur cubur tüketenler için önerilmekte. Daha az yemenizi ve kilo almanızı engelleyecek olan nane çayında en önemli etken düzenli tüketilmesidir. Sabah kahvaltısı ile başlayarak akşam son öğüne kadar 10 bardak nane çayı tüketerek 1 ayda tam olarak 5 kilo verebilirsiniz. Eğer gerçekten kilo vermek istiyorsanız ve biraz da sabırlı iseniz nane çayı ile zayıflamayı denemelisiniz.

Yağların Düşmanı Beyaz Çay

Diğer çaylarda olduğu gibi beyaz çayda da en önemli etki yağların yakılması, yağ depolanmasının engellenmesidir. Tüketilen gıdalar ile birlikte vücuda giren yağ oranını dengelemek için tüketilmesi gerekilen beyaz çay, aynı zamanda uzun ömürlü bir yaşantının da kapısını açmakta. Gün içerisinde sadece bir bardak beyaz çay tüketmeniz yeterli olacak iken, diğer çaylara oran ile daha pahalı olan bu çaydan bir kez alıp az az demleyerek aylarda tüketebilirsiniz. Beyaz çay ile kilo vermek yerine, kilo almamayı hedeflemeli ve düzenli beslenerek de aynı zamanda kilo verebilirsiniz.

Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu