Güzellik Sırları

Makyaja Yeni Başlayanlara Öneriler

Makyaja Yeni Başlayanlara Öneriler

 

Makyaj bir kadının güzellik anlayışına hitap eden bir malzeme olup makyaj yapma alışkanlığı henüz genç yaşlarda edinilince kadınlar bir süre sonra profesyonelleşir. Fakat makyaja başlamadan önce her kadının bilmesi gereken bazı uygulamalar vardır. Şimdi listemizde bunlara bir göz atalım.

Cildinizin Temiz ve Sağlıklı Olmasına Özen Gösterin.

Makyajı kamuflaj etme aracı olarak değil, temiz ve sağlıklı cildinize daha güzel bir görünüm elde etme aracı olarak görmelisiniz. Sivilce, akne, delikler vb. gibi cilt sorunlarını makyajla kapatmak bu sorunların daha çok artmasına neden olur. Bu yüzden önce özellikle cilt temizliğine önem vermeli ve daha sonra bu sorunları ev yapımı doğal yöntemlerle çözmeli ya da bir dermatoloğa giderek gidermelisiniz. Cildinizde herhangi bir sorun yoksa makyaja başlamadan önce cildinizi yıkamalı, ardından nemlendirmelisiniz. Eğer açık gözenek sorununuz varsa buna uygun bir baz da sürmelisiniz. Böylece cildiniz makyaja hazır olur.

Cildinize Sevgi Verin.

Evet, inanılması güç ama yapılan araştırmalara göre insanın cildini sevmesi demek cildinin daha berrak bir görünüme ulaşmasını sağlıyor. Peki, somut bir şekilde cilt nasıl sevilir? Tabii ki cilde yararlı olan değerli bazı malzemeleri cilde uygulamak. Cildinize yarayan herhangi bir bitkisel yağı parmak uçlarınıza damlatın ve cildinize bu yağlarla masaj yapın. Böylece kan dolaşımınız hızlanarak ciltte birçok sorunla savaşıp cildinizi sağlıklı bir görünüme ulaştıracaktır. Dudak nemlendiricisi ihmal edilmemeli ve mutlaka güneş kremi kullanılmalı. Bu uygulamalar yapıldığında hem makyaj yapılan cilt daha berrak bir görünüme ulaşacak hem de cilt makyajın zararlı etkilerinden korunmuş olacaktır.

Cildinize Uygun Olan Makyaj Markasını Kullanın.

Piyasada pek çok makyaj markası olmasına rağmen her marka her insana yararlı olmayabilir. Bu yüzden size uygun olan makyaj markasını kullanmaya özen göstermelisiniz. Aksi takdirde cildiniz hasar görebilir.

Makyaj Fırçası Kullanın.

Elleriniz ile makyaj uygulaması yapmamalısınız. Çünkü ellerde bulunan bakterilerin yüze nüfuz etmesi durumunda pek çok cilt sorununa maruz kalabilirsiniz. Ayrıca ellerinizi bir makyaj malzemesine sürdüğünüzde hem bakterilerin bu alanda birikmesine neden olursunuz hem de makyaj malzemesinde parmaklarınızın ısı oluşturması nedeniyle bozulmalar oluşturursunuz.

Makyaja Ön Hazırlık İpuçları

  • Yağlı cilde sahip olan kişiler yağ emici mendiller kullanılmalı, kuru cilde sahip olan kişiler cildini mutlaka nemlendirmelidir.
  • Yanlış bir şekilde eyeliner çizimini pamuk yerine kulak temizleme çubuğu ile temizlemelisiniz.
  • Fondötenlerin nasıl olduğunu günün aydınlık vakitlerinde bileğinizde denemelisiniz.
  • Göz altı morluklarını açık renk kapatıcılar değil, kotu renk kapatıcılar kullanılmalıdır.
  • Cilt tipine (yağlı, kuru, karma vb.) uygun ürün seçilmeli.
  • Modası geçmeyen makyaj teknikleri uygulamalısınız.
  • Makyajın doğal bir görünüme ulaşması için gölgeleme amaçlı kullanılan toprak tonlarında far, bronzer ve allık uygulamalısınız.
  • Mekâna ve zamana uygun makyaj uygulamalısınız. Aksi takdirde yanlış zaman ve mekânda oldukça itici bir görünüm elde edersiniz.
  • Yaşınıza uygun makyaj yapmalısınız. Bazı makyaj yapma şekilleri sizi olduğunuzdan 10 yaş büyük gösterebilir.
Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu