Diyet Önerileri

Zayıflamak İstiyorsanız Bunları Yapmayın

Zayıflamak İstiyorsanız Bunları Yapmayın

 

Tüm insanların hayatında şikayet ettiği konulardan biri kilolu olmaktır. Özellikle kadınların yaz sezonu açılırken spora başlaması, özel diyetler uygulaması, özel farklı sular içilmesi, hızlı şok diyetler oldukça zararlı olsa bile yinede çok tercih ediliyor. Vücudunu beğenmeyen ayrıca şikayetçi olan ve sağlık problemleri yaşayan herkesin dikkat etmesi gereken durumlar bulunuyor. Bunlara dikkat edilmediği takdirde başarılı olmak imkansız denilebilir.

Kilo Vermeye Engel Olan Durumlar Nelerdir?

  • Az uyku; Çok yoğun çalışma temposu içinde olsanız bile uyku saatinize önem vermelisiniz. Sağlık için ve hızlı kilo vermek için uyku çok önemli. Az uyuyan kişilerde metabolizma çalışması yavaşlıyor ve hızla kilo alıyorsunuz. Az uyumak insanın zihnini ve bedenini yoruyor. Buda vücuttaki kortizon artışı gibi birçok olumsuz faktörleri arttırır ve kilo alırsınız. Günde 8 saat uyumaya özen gösterin.

 

  • Ağır yemek; Yemek yemeden önce birçok çeşit hazırlanır ve bu çeşitlerin sanki hepsi yenmek zorunda gibi bir durum ortaya çıkar. Bu çok yanlış olmakla beraber Yapılmaması gereken bir kural. Az yemek ve az çeşit aslında karnınızı doyurur. Öncelikle bunu yaparak zayıflamaya başlanmalı. Ağır yemekler ve yağlı yemekler tercih edilmemeli. Televizyon karşısında yemek yemeniz ayrıca çok tehlikeli kesinlikle yapılması gerekir. Bunlara dikkat ederek zayıflamak mümkündür.

 

  • Yemekten sonra yatmak; En çok yapılan hataların başında geliyor. Yemek yiyip hemen yatağa girmek ve geç saatlerde yemek yenmesi. Özellikle yazın yemek saatleri bazı evlerde 10 ‘u buluyor. Bu çok yanlış ve olmaması gereken bir durum yemek saati yazın 8’i geçmemelidir. İlerleyen saatlerde acıkma olursa bir adet elma veya bir avuç kuruyemiş yeterli olacaktır. Geceleri yatmadan 2 saat önce yemek ve aperatif yiyeceklerin tüketilmemesi sizin için daha etkili olacak.

 

  • Çok fazla tatlı tüketimi; Özellikle kadınların gün içerisinde defalarca çikolata yemesi, tatlı yemesi çok geç saatlerde çay ve tatlı yemek oldukça zararlı. Kilo vermek istiyorsanız tatlı tüketimi haftada bir kaç gün öğle saatlerinde sütlü tatlı tercihi olmalı. Yoğun şekerli ve şerbetli tatlılardan uzak durulması gerekir. Eğer canınız çok çekti ise sadece 1 adet tatlı yenilebilir.
Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu