Sağlık Haberleri

Alın Dolgusu Nedir?

Alın Dolgusu Nedir?

Alın dolgusu yaşlanmayı engelleyen ve alın bölgesinde oluşan ince çizgileri, kırışıklıkları azaltan bir uygulamadır. İçeriğindeki hiyalüronik asit maddesi sayesinde hem alın bölgesi düz bir forma kavuşur hem de vücudun ihtiyacı olan hyalüronik asit enjekte edilir. Alın dolgusu hyalüronik asit içeriği dışında kişinin kendi vücudundan alınan yağ enjeksiyonu ile de gerçekleşebilir.

İşlem tamamen hastanın ihtiyacı ve beklentisi doğrultusunda şekillenir. Alın bölgesinde yaygın bir biçimde görülen şekilsel bozuklukların başında çöküntüler ve kırışıklıklar gelir. Özellikle yaşlanma ile birlikte yüz hacmini kaybettiği için bazı noktalarda deformasyonlar görülür. Bu nedenle alın bölgesi de kişinin yüzüne bakıldığı zaman ilk dikkat çeken alandır. Estetik açıdan alın dolgusu tercih edilir ve daha genç bir görünüm kazanılır.

Alın Dolgusunda Hangi İşlemler Yapılır?

Alın dolgusu yapılmadan önce medical uzmanlar tarafından hastanın ihtiyacı doğrultusunda bir plan hazırlanır. Kullanılacak maddenin yapısına ve içeriğine karar verildikten sonra işleme geçilir. İşlem için hazırlanan hiyalüronik asit alın bölgesine kontrollü bir şekilde enjekte edilir. Böylece ince çizgiler kırışıklıklar tamamen yok olur. Alında oluşan çöküntüler dolgu maddesi ile doldurulur ve alın bölgesinde oluşan kırışıklıklar azaltılır.

Yaşın ilerlemesi ile birlikte yüzde ve alın bölgesinde ince çizgiler ve kırışıklıklar baş gösterir. Bu doğrultuda hazırlanan dermal dolgu maddeleri insanları hayal ettikleri genç ve güzel görünüme kavuştururlar. Uzmanlar tarafından uygulanıyor alın dolgusu yüzün daha anlamlı bir ifade kazanmasına yardımcı olur. Özellikle alın bölgesinde yaşanan esneklik kayıpları dolgu maddesi içerisinde bulunan hyalüronik asit ile giderilir. Böylece yüze hoş ve taze bir görünüm gelir.

Alın Dolgusunun Etkisi Ne Kadar Sürer?

Alın dolgusu cerrahi bir müdahale değildir. Dermal dolgu maddelerinin kullanıldığı alın dolgusu içerisinde hyaluronik asit bulunur. Bu nedenle alım doğru son kalıcı bir işlem değildir. Hyalüronik asitin azalması ile alın dolgusunun yeniden yapılması gerekir. Uzmanlar tarafından gerçekleştirilen bu operasyon 6 ay boyunca kalıcılık gösterir.

Alın Dolgusu Sonrası Bilinmesi Gerekenler

Alın dolgusu yapımı sırasında kullanılan hassas maddeler kullanımı sonrası birtakım hususlara dikkat etmek gerekir. Özellikle işlem sonrası alın bölgesini zararlı ışınlara karşı korumak gerekir. İşlem sonrası medikal malzemeleri ve alın bölgesini sıcak su ile temas ettirmemek gerekir.

Alın Dolgusu Kalıcı Mıdır?

Alın dolgusu kalıcı bir işlem değildir. Bunun temel nedeni ise özel olarak hazırlanan içerik içerisinde bulunan maddelerin zamanla özelliğini yitirmesidir. Bu özellik sonrasında alın bölgesinde ince kırışıklıklar ve çizgiler oluşmaya başlar. Kullanılan malzemenin yapısı ve kalitesi doğrultusunda alın dolgusu 6 ile 1 yıl arasında kalıcılık gösterir. Bu nedenle alın dolsun belli aralıklarla tekrar tekrar tercih edin bir işlemdir.

Alın Dolgusu Yaptıranların Yorumları

İnce çizgiler ve kırışıklıklar için geliştirilen bir tedavi yöntemi alın dolgusu son dönemlerde bay, bayan herkes tarafından tercih edilen bir işlemdir. Bu nedenle alın bölgesinde estetik açıdan güzel bir görünüm elde etmek amacıyla dermal dolgu tercih edilir. İnsanların bilgi ve fikir sahibi olmak istediği sitelerde yapılan yorumlarda alın doğrusu ile ilgili memnuniyet verici yorumlar bulunur. Yapılan yorumlardan alın dolgusu ile ilgili merak edilen her türlü soruya yanıt bulmak mümkündür. Dolayısıyla ara sıra alın dolgusu yorumlarını okuyup fikir sahibi olmak gerekir.

Alın Dolgusu Fiyatları

Güncel alın dolgusu fiyatları hakkında detaylı bilgi almak isteyenler güzellik merkezleri ile iletişime geçebilir. Burada bulunan yetkili kişiler alın dolgusu ve fiyatları hakkında ilgili kişilere bilgi verirler.

Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu