Sağlık Haberleri

Cildinizin Düşmanları

Cildinizin Düşmanları

 

Beslenme açısından özellikle Türk milleti olarak çok fazla bu konuya önem verdiğimiz söylenemez. Bu yüzden de son zamanlarda aman neden kilo aldım efendim, cildim neden böyle sarktı diyenler için cildinizin düşmanları ile ilgili sizlere sebepler sunacağız.

Fazla Şeker Tüketenlerin Ciltleri Sarkıyor

Şeker tüketmeyi çok seviyor iseniz bu yazıyı okuduktan sonra şekeri keseceksiniz, çünkü şekerin fazlası cildinizin sarkmasına sebep oluyor. Ayrıca cilt yaşlanmasının asıl sebebi de şeker. Tabiki hayatınız boyunca hiç şeker kullanmayın demiyoruz ama her şeyin fazlası da zarar.

Az Su Tüketmek

Doktorların bas bas su tüketin diye bağırmasının bir sebebi de cildinizde oluşacak olan çatlaklar için. Evet, özellikle siz bayanlar çabuk kırışmak istemiyorsanız mutlaka günde 3 litre su tüketmelisiniz.

Kuruyemiş Severlere Duyurulur

Kuruyemişler içerisindeki yapıdan dolayı çok az tüketiminde bile cildinizi hemen yağlandıracak ve sivilce oluşuma sebep olacaktır. Bu yüzden kuruyemiş tüketiminde de aşırıya kaçırmayın.

Tuz Tüketimini Azaltın

Çok fazla tuz tüketimi de vücuttaki suyun çekimine neden olduğu için vücutta kırışıklığa sebep olmaktadır. Bu yüzden de aşırı tuz tüketiminden kaçınmalısınız.

Tüm Kötülüklerin Babası Sigara

Sigara kullanımı ile gözenekleriniz büyümekte ve kötü bir görünüme sebep olmaktadır. Cildinizin düşmanları arasında en tehlikelisi sigaradır. Sadece cilt için değil daha pek çok zararı ile bu bağımlılık yapan tütünü zararlarını bile bile içmek hala sizin elinizde.

Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu