Güzellik Sırları

SADE MAKYAJ TİYOSU

SADE MAKYAJ TİYOSU

Cildimizin hem kusursuz görünmesini istiyor, hem de makyajımızın doğal ve hafif olmasını istiyoruz. Eğer sen de bizim gibiysen, kendin cildin gibi, hafif makyajın sırlarını açıklıyoruz!

Cildindeki tüm kusurları gizlemek, biraz renk vermek ve iyi görünmek için aslında öyle çok makyaj malzemesi kullanmana gerek yok. Birkaç makyaj tüyosu ile pratik, kendi cildin gibi duran hafif bir makyaj yapabilirsin. İşte seni anında canlandıracak hafif makyajın sırları!

Işıltılı bir ciltle başla

Hafif makyajın ilk sırlarından biri cildini nemlendirerek başlamak. Nemli cildinde fondöten çok daha doğal duracağı için önce cildi nemlendirim sonra cilt tonunuza göre seçmiş olduğunuz fondöteni sürmelisiniz. Bu noktada sana önerimiz ışıltı veren bir nemlendirici kullanman.

Hafif ama aynı zamanda etkili bir fondöten seç

Hafif bir makyaj istiyorsan tabii ki hafif, ağırlık yapmayan bir fondöten tercih etmelisin. Cildinde ağırlık yapmayacak, varlığını belli etmeyecek ama aynı zamanda da kusurları gizleyecek bir fondöten önerisi istersen, güneş koruyucu aynı zamanda nem dengesini sağlayacak fondötenleri öneriyoruz.

Likit aydınlatıcılarla ışılda

Aydınlatıcı, ne günlük ne de gece makyajımızda asla atlamadığımız bir adım. Işıldamayı sen de seviyorsan, hafif makyaj için likit aydınlatıcıları tercih edebilirsin.

 Kendi dudağın gibi bir likit mat ruj

Hafif makyajın son adımında dudaklarda ultra mat ama aynı zamanda da kendi dudağın gibi duracak bir ruj tercih edebilirsin.  Kırmızı, turuncu, pembe ve nude tonlardan sana uygun olanı seç ve sürdüğünü unut!

Makyajı Tamamlayan Son Rötuş ise Kaşları Şekillendirmedir,

Kaşlarınızın yüzünüze uygun bir şekil almasını istiyorsanız öncelikle, kaşların ortasını belirlemek için göz başlangıç noktasından ölçerek kaşınızın üzerine kadar çizin sonra gözbebeğinizin düz bakış açısında hizasından yine kaş üzerinize çizin son olarak gö yapnızın bitim noktasının hizasında yukarıya çüküç bir çizgi çizin böylece kaş boya hatlarınız ortaya çıkacaktır. Saç ve ten renginize uygun kaş farları ile kaşlarınızı boyayınız. Kavisli kaşlar sizi daha yaşlı göstereceğinden dolayı yüzünüze yakışan kaş şeklini tarifimizdeki gibi belirleyebilirsiniz.

Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu