Güzellik Sırları

Kalıcı Kaş Kontürünü Herkes Yaptırabilir Mi? 

Kalıcı Kaş Kontürünü Herkes Yaptırabilir Mi? 

 

Kaş kontürü kalıcı makyaj uygulaması olarak bilinen bir yöntemdir.  Kalıcı kaş dövmesi, kasları seyrek olan ve kaşlarında boşluklar bulunan kişiler tarafından tercih edilen bir yöntemdir. Kaşları daha kalın bir şekilde yapmak isteyen kişilere uygulanan bir dolgu işlemidir.

Son zamanlarda hem erkekler tarafından tercih edilen hem de kadınlar tarafından tercih edilen bir yöntemdir. Kalıcı kaş kontürü, doğal olan bir boyanın deri altına ince ince enjekte edilmesi ile uygulanan bir yöntemdir. Bu işleme dövme işlemi demek yanlış bir tabir olmaz. Boya ile birlikte kaşlara dövme şeklinde yapılıyor.

Kalıcı Kaş Kontürü Uygulaması Nasıl Yapılır?

Kalıcı kas kontürü yaparken öncelikle uygulamayı yaptıracağınız merkezi en iyi şekilde seçmelisiniz. Steril bir ortamda uygun malzemeler ile birlikte bu işlemin uygulanması oldukça önemli bir konudur. Aksi bir halde istenmeyen neticeler ile karşılaşmanız söz konusudur. Kaş kontürü işlemi uygulanmadan önce kaş bölgesinde yer alan bir makyaj varsa bu makyaj iyice temizlenmeli. Kaş bölgesine uygun olan şekli kalem yardımı ile çizmek çok önemlidir.

Burada dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır bunlar yüze yakışan kaş modeli olması gibi. Uygulamanın taslağı için oluşturulan bu şekil belirleme yöntemi, kişinin yüz şekline uygun olan kaş yapısını belirlemek ve iki kaşı birbirine eşitlemek amacı ile yapılır. Bunun hemen ardından kaş bölgesi tamamen uyuşturulur. Bu işlemin ardından kaşı boyama işlemine geçilmesi gerekiliyor daha sonra ise kaş Kontürünü yapmaya yarayan alet ile doğal içerikli boya kaş bölgesinde deri altına işlenir.

Kalıcı Kaş Kontürünü Kimler Yapabilir?

Kalıcı kaş Kontürünü tercih eden kişiler genellikle kaşları seyrek olanlar ve kaşları arasında çok mesafe olanlardır. Kaşlarından memnun olmayan herkes kaş Kontürünü yaptırabilir. Ancak çocuklara kaş kontürü uygulaması yapılmıyor, daha çok ergenlik yaşına gelmiş olan bireylere kalıcı kaş uygulaması yapılıyor. İster kadın olsun ister erkek fark etmeksizin bu uygulamaya ihtiyaç duyan herkes yapılabilir. Ancak güvenilir bir yerde steril bir koşulda kaş Kontürünü uygulamanız çok daha doğru bir karar olacaktır.

Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu