Güzellik Sırları

Elbiseye Göre Makyaj Kombinleri 

Elbiseye Göre Makyaj Kombinleri 

Elbiseye göre makyaj kombinleri günün hangi saatinde nasıl giyineceğinize dair fikir edinmenize yardımcı olacaktır.

 

Elbiseye göre makyaj kombinleri  konusunda bilgi almak istediğinizde stil danışmanları size nereye gideceğinizi sorar. Çünkü gideceğiniz yere göre yapacağınız makyajın ağırlığı da değişecektir. Mesela gündüz makyajı daha hafif olurken gece makyajının daha ağır ve ilgi çekmesi bu yüzdendir. Payetli ya da saten bir tuvalet içindeyken hafif bir makyaj yeterli gelmeyecektir.

 

Günümüzde genç kızlar çok ağır makyajlar yapmaktan vazgeçmiştir. Bir dönem moda haline gelen gotik makyajlar simsiyah kalemler ve koyu renk dudaklar artık demode hale gelmiştir. Daha nude tonlar tercih edilmekle birlikte özel günlerde tercih edilen kıyafetlere göre seçilen makyaj uygulamaları da değişmektedir.

 

Günlük Elbiseler

 

Günlük makyajlar genelde doğal güzelliği ön plana çıkarmak için yapılan makyaj uygulamalardır. Özellikle kişinin cilt bakımı açısından son derece önemli olan BB ve CC kremler tercih edilebilir, hafif bir transparan pudra kullanılabilir. Nude renkler ve parlak pembe tonları makyajda tercih edilebilir. Bununla birlikte daha doğal olan makyaj için ıslak görünüm sağlayan parlak makyaj malzemeleri tercih edebilirsiniz.

 

Abiyeler ve Nişanlıklar

 

Abiye kıyafetinizde eyeliner ve far kullanarak daha dikkat çekici bir görünüm oluşturabilirsiniz. Örneğin allığınızı bir tık daha koyu hale getirebilir, cildinizdeki kusurları daha pürüzsüz yapabilirsiniz. Bu tür bir makyaj tercih ettiğinizde abiye ve nişanlık makyajı olarak kıyafetinize ve saç modelinize göre ağır ya da seksi bir stil tercih edebilirsiniz.

 

Gelinlikler

 

Belki de makyaj denildiğinde en ciddi konu gelin makyajı olur. Hem maliyetler konusunda hem de uygulama konusunda en çok tartışılan makyaj çeşidi gelinlerin makyajıdır. Kimi doğal bir görünüm ister ve masumiyeti öne çıkarır. Kimi de takma kirpikler, krapeli topuzlarla kendini bir masalın prensesine dönüştürmeye çalışır.

 

Ancak hangisi olursa olsun en yüksek maliyetler gelin makyajı için gündeme gelmektedir. Gelinler için tercih edilen makyaj kişisel tercihe göre değişmektedir. Özellikle gelinlik modeline bağlı olarak değerlendirilen makyaj uygulamaları öncesi kişiye prova makyajının yapılması tavsiye edilmektedir.

 

Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu