Anne-Aile-Çocuk

Bebeğin Sürekli Ağlamasına Çözümler

Bebeğin Sürekli Ağlamasına Çözümler

 

Yeni anne olmuş okurlarımızın en çok sorduğu soruların başında gelen Bebeğin Sürekli Ağlamasına Çözümler hakkında merak ettiğiniz bilgileri siz değerli okurlarımıza buradan açıklamak istiyoruz.

Yeni doğmuş bebeklerde çok sık karşımıza çıkan bu ağlama sorunlarının altında yatan nedenleri teker teker buradan açıklayalım.

Açlık hissi ve gaz sıkışması ilk sırada gelmektedir

Özellikle yeni doğmuş bebeklerde açlık hissinin çok çabuk ortaya çıkması huzursuzluk yaratmalarına neden olmaktadır. Çabuk acıkan bebeklerin karınlarının acıkması durumunda sürekli olarak ağlama durumları söz konusu olduğundan dolayı, karınlarının doyurulması bu sorunun çözümünde en sık rastladığımız sorun olmaktadır.

Aynı zamanda ikinci olarak karşımıza çıkan en önemli sorunların başında gaz sıkışması da gelmektedir. Özellikle de bu durum karşısında bebeklerinizin gazını çıkartarak ağlama sorununun ortadan kalkmasını sağlamış olabilirsiniz.

Bebeklerde Ağlamanın Diğer Nedenleri

  • Özellikle diş çıkartma dönemlerinde bebeklerin sürekli olarak ağladıklarını siz değerli okurlarımıza açıklamak istiyoruz.
  • Kabızlık sorunu yaşayan bebeklerde Bebeğin Sürekli Ağlamasına neden olan diğer unsurlar olarak karşımıza çıkmaktadır.
  • Bu belirttiğimiz durumlar dışında ağlama devam ediyorsa, bebeklerde sık rastladığımız bir diğer sorunda pişik ve hafif yaralanmalardır. Özellikle de ilk dönemlerinde çok sıkı koruduğumuz bebeklerimizde pişik olma durumunun çok yüksek olması bebeğin sıklıkla ağlamasına neden olan durumların başında gelmektedir.
  • Bu belirttiğimiz durumların çok sık karşımıza çıktığını belirtelim. Bu durum dışında ağlama devam ediyorsa bu konuda mutlaka uzman bir hekimden bilgi almanız gerekmektedir.
  • 2 saat altında meydana gelen ağlamaların ana nedenleri bunlar olabilir. Ancak bu belirttiğimiz durumları yapmışsanız ve halen bebeğinizin ağlaması kesilmemişse sizlerde en kısa sürede uzman bir hekime giderek bu konuda bilgi alınız.

Bebeğin Sürekli Ağlamasına neden olan bir diğer unsurunda annenin emzirme dönemi içerisinde kullanmış olduğu ilaçlar bebeklerde ağlamanın ortaya çıkmasını tetikleyebilir.

Bu belirttiğimiz durumların çok sık karşımıza çıkan nedenler olmasından dolayı bunları siz değerli okurlarımız ile paylaştık. Eğer bu durumda da Bebeğin Sürekli Ağlamasına geçmiyorsa uzman hekimden bilgi alarak bu sorunun ortadan kalkmasını sağlayabilirsiniz.

Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu