Yaşam Tarzı

Etkileşimli mikro-öğrenme teknolojisi

Etkileşimli mikro-öğrenme teknolojisi

Etkileşimli mikro-öğrenme teknolojisi, yöneticilere ve çalışanlara, etkileşimli senaryolar aracılığıyla endişe uyandıran sorunları nasıl ele alacaklarını ve çözeceklerini öğretiyor.

Simülasyona dayalı eğitimin faydaları tartışılmaz ve sayısızdır. Gücü ve etkinliği göz önüne alındığında, bu metodoloji, ilk dayanak noktasını kazandığı havacılık ve askeri sektörlerin ötesinde bir dizi sektörde kullanılmaktadır. Bunlar, üretim ve perakende satıştan sağlık, fitness, moda ve misafirperverliğe kadar her şeyi içerir.

Artık devasa şirketler için ayrılmayan, her büyüklükteki ve kapsamdaki işletmeler, yüksek düzeyde optimize edilmiş etkileşimli siber eğitim yeniliklerinden yararlanabilir. Bu, artık etkili oldukları kadar erişilebilir olan kısa süreli mikro-öğrenme 3D simülasyonları biçimindedir. Öğrencilerin istedikleri zaman erişebilecekleri bu tür kısa, sindirimi kolay içerik, çok sayıda hızlı fayda sağlar.

En üst düzeyde, modern 3D simülasyon uzaktan eğitim yöntemleri, çalışanlara konuşmaları nasıl etkili bir şekilde yöneteceklerini ve en uygun sonuçları sağlayacak ve ilişkileri zenginleştirecek şekilde nasıl iletişim kuracaklarını hemen öğretebilir.

Her türlü yüz yüze eğitim girişimini tamamlayan bu tür etkileşimli mikro öğrenme teknolojisi, şirketlerin hassas konu ve operasyonel zorunluluklarla ilgili iç ve dış iletişim becerilerini hızla geliştirmelerine yardımcı oluyor. Bu, müşteri kafa karışıklığını azaltmayı, daha kapsayıcı bir kültür oluşturmak için bilinçsiz önyargıları düzeltmeyi, mikro saldırganlıkları önlemeyi, çatışma çözümünü ve gerilimi azaltmayı teşvik etmeyi, COVID-19 gibi krizlere uygun ve tutarlı yanıtlar vermeyi, çalışan ilişkilerini geliştiren geri bildirim görüşmelerini yönlendirmeyi ve daha fazlası dışında tartışılmayan konuları yapıcı bir şekilde ele almayı öğretiyor.

“3D simülasyonlar, şirketlerin çalışanlarına gerçek dünya senaryolarına katılmanın, duygusal tepkileri keşfetmenin ve anında geri bildirim almanın hızlı ve kolay bir yolunu sağlayan etkileşimli, küçük boyutlu öğrenme oturumları sunmalarına yardımcı oluyor.

Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu