advertorial

BENTONİT KEDİ KUMU NEDİR, NEREDEN SATIN ALINIR?

BENTONİT KEDİ KUMU NEDİR, NEREDEN SATIN ALINIR?

 

Kedi kumu henüz tuvalet eğitimi almaya başlayan minik kedileriniz için oldukça önemlidir ayrıca kedi sahipleri için tuvalet eğitimini kolaylaştırıcıdır.

Yavru kediler, yaklaşık olarak 45-60 gün içerisinde sütten kesilir ve bu süreçten sonra, tuvalet eğitimi başlar. Bu iş için kolaylayıcı olan kedi kumu, bu süre zarfında, hazırda bulundurmalı ve kediniz, zamanla tuvalet sırasında kum üzerine gitmeyi alışkanlık haline getirmelidir.

Eğer kediniz şanslı ve annesiyle bir aradaysa bu süreç annenin tuvalet sırasında kedi kumunu kullanması sayesinde daha kolay bir hal alacaktır. Aksi halde tuvalet eğitimi sırasında kum üzerinde olması gerektiği konusunda kedinizi siz teşvik etmelisiniz.

İyi bir kedi kumu nasıl olmalı?

Kedi kumu tuvalet alışkanlığı kazanması sırasında hijyeni sağlamak adına oldukça önemli bir üründür. Bu sebeple seçimlerinizde aradığınız belli kriterler olmalıdır.

Minik dostunuza tuvalet eğitimi sırasında seçeceğiniz kedi kumunun nasıl olması gerektiği konusunda iyi bir bilgiye sahip olmalısınız.

Peki, iyi bir kedi kumu nasıl olmalıdır? Kedi tuvaleti eğitimi sırasında, kum seçiminde titiz davranmalı, kediniz için olduğu kadar, temizliği açısından sizin işlerinizi de pratikliğe dökecek nitelikte olmalıdır.

İyi bir kedi kumu topaklanan, antibakteriyel bir yapıda olmalıdır. Topaklanan kedi kumunun temizliği daha kolay olacağından topaklanan kum, daha kullanışlı olacaktır.

Suyu iyi emen ve toz kaldırmayan yapıdaki kedi kumları da tercih edilebilecek en iyi kedi kumlarındandır.

Kedi kumu malzemesi nedir, bentonit kedi kumunun özellikleri nelerdir?

Kedi kumları genellikle bentonit, sepiolite ve diatmi maddelerinden üretilir. En çok tercih edileni ise elbette bentonit maddesinden üretilen, bentonit kedi kumudur. Bentonit kedi kumu hem ince taneli hem de kalın taneli kum içeriğine sahiptir.

Tuvalet eğitimi sırasında kedi dostlarınız için ince taneli bentonit kedi kumu tercih ettiğiniz takdirde, kum üzerinde biriken idrar sebebiyle kum topaklanır ve böylece idrarı kumdan arındırmak daha kolay bir imkan sağlar. Kalın kumlar ise idrarı içeri hapseder.

Bentonit kedi kumunun kokuyu yaymadan absorbe edişi, ince ya da kalın gibi özelliklere sahip oluşu, bu kumun kedileriniz için doğru bir tercih olduğunun göstergesidir.

Markası ne olursa olsun seçtiğiniz kedi kumunun tane yapısına, ağırlığına ve kokusuna dikkat ederek almalısınız. Bentonit kedi kumu saydığımız sebeplerden dolayı en çok tercih edilen kedi kumlarından biridir.

En iyi kedi kumu markalarına Pet ihtiyaçta ulaşın.

Tuvelet eğitimi sırasında mutlaka kullanılması gereken ve kedi tuvaleti için elzem olan pek çok üründe, aradığınız pek çok markaya Pet İhtiyaç kanalı sayesinde ulaşabilir, sevimli dostlarınız için en doğru malzemeyi doğrudan edinebilirsiniz.

Bentonit kedi kumu markalarında en doğru seçenekler, Pet İhtiyaç kanalı ile sizlere ulaşırken tuvalet eğitimi sırasında hem dostunuz hem sizin için daha kolay bir süreç içerisinde olmanızı sağlayacak.

Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu