Güzellik Sırları

Porselen Makyaj Nedir? Nasıl Yapılır?

Porselen Makyaj Nedir? Nasıl Yapılır?

 

porselen makyaj, daha çok pürüzsüz bir cilde sahip olmak isteyen kişilerin kullandığı bir makyaj tekniğidir. günlük yaşamda kullanıma uygun değildir. özel gün ve gecelerde kullanılan porselen makyaj cilt üzerindeki tüm yara, doğum lekeleri, ağır yüz hasarları ve diğer kusurları kapatmak için kullanılan bir tekniktir. özellikle televizyoncular tarafından, mankenler tarafından ve gelinler tarafından kullanılır.

özel bir teknik ve özel makyaj malzemeleri ile hazırlanan porselen makyajı, yine işinin  uzmanı kişilerce hazırlanması gerekir. aksi halde bu makyajın ciltten çıkarılması zor olduğu için cilt üzerinde bazı kötü görüntülerin ortaya çıkmasına neden olur. güzelliğine ve cilt bakımına önem veren bayanların son dönemlerde merak ettiği konuların başında Porselen makyaj nedir? nasıl yapılır? soruları gelir. porselen makyaj hakkındaki tüm detayları yazımızda bulabilirsiniz.

Porselen Makyaj Nedir?

porselen makyaj, cildi pürüzsüz bir görünüme kavuşturan makyaj tekniğidir. ağır ve maske etkisi olan bu makyajın çıkarması zor ve zahmetli olduğu için günlük yaşamda çok tercih edilmez. fakat günlük yaşamda ya da ara ara porselen makyajı yapmak isterseniz, birkaç püf noktasına dikkat ederek, evde de porselen makyaj uygulaması yapabilirsiniz. burada en önemli konu makyaj malzemelerinin doğru seçilmesidir. özellikle fondöten seçiminde her zaman dikkatli olmalısınız. bunun dışında porselen makyajda kullanılacak olan malzemelerin renkleri de oldukça önemlidir. doğru renk seçimi ve doğru makyaj uygulaması ile pürüzsüz ve kusursuz bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Porselen Makyajda Malzeme Seçimi Ve Makyaj Renk Tonu Seçimi

her şeyden önce teninize en uygun renkte fondöten seçimi yapmanız gerekir. fondöten seçerken sadece yüz renginiz değil, boyun ve gerdan renginizi de göz önünde bulundurmanız gerekir. bu sayede makyaj cildinizde maske gibi bir görünüm izi bırakmaz. porselen makyajında malzeme seçiminde dikkat edilmesi gereken noktalar ise;

  • doğru renkte ve yoğunlukta fondöten seçmelisiniz.
  • çoğu bayanın makyaj yaparken en çok zorlandığı konulardan biri göz altı torbaları ve göz altı morluklarıdır. bu nedenle göz altı için seçeceğiniz kapatıcıların, daha yoğun ve koyu renkte olması gerekir.
  • porselen gibi bir cilt görünümüne sahip olmak için şeftali tonlarında ya da kahverengi tonlarında allıklar seçmesi gerekir.
  • ışıltılı ve abartılı ruj rengi seçmek yerine daha nötr renklerde ruj seçimi yapılmalıdır. Bu şekilde seçeceğiniz makyaj renkleri her zaman daha bakımlı görünmek için de ideal olacaktır.
  • Porselen makyajına başlarken, makyajın en alt katmanına mutlaka fondöten tutucu baz kullanmanız gerekir. Ancak bu sayede kapatıcı cilt üzerine tam tutunur.
  • Tüm makyaj malzemesi seçerken likit ürünler kullanmaya dikkat etmeniz gerekir.
  • Yine makyaj malzemelerinin kaliteli olması da porselen makyajın görünümü açısından en önemli noktalardan biridir.

Porselen makyajı yaptırmak istediğinizde mutlaka uzman kişilerden destek almanız gerekir. Aksi halde istediğiniz sonuca ulasamayabilirsiniz.

 

 

 

 

Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu