Şifalı Bitkiler

Bitkisel Yollar ile Yaz Sıcaklarını Yenin!

Bitkisel Yollar ile Yaz Sıcaklarını Yenin!

Yaz bir kez daha burada ve mevsimin getirdiği tüm eğlence, heyecan ve eğlence fırsatlarına hazırlanma zamanı. Ancak, sıcak, nemli günler ve rahatsız edici terlerden geçme düşüncesi sizi heyecandan çok daha endişeli bırakabilir. Ama neşelen! Yaz sıcağını yenebileceğiniz, vücudunuzu taze tutabileceğiniz ve zihninizi taze tutabileceğiniz çeşitli yollar vardır.

 

Sıcak hava insanları açık havada vakit geçirmeye teşvik eder – sahile vurmak, egzersiz yapmak, gezmek, tatile çıkmak ya da sadece güneşin tadını çıkarmak. Ancak tüm küresel ısınma ve güneşin zararlı UV ışınlarının neden olduğu risklerle, yaz mevsiminde genellikle çok tehlikeli bir durum altındayız. Bu nedenle, dışarda olmanız gereken her zaman kendinizi iyi bir güneş koruma losyonuyla kollamanız çok önemlidir. Yaz aylarında hidrasyon çok önemlidir. Belki de herkes ne kadar su içtiğinize bakmadan bir zaman geçirmiştir, susuzluğunuzu gidermek için bir yol yoktur. Nemin ve sıcaklığın vücudunuzdan geçtiği ve orada kaldığı zamanlar da hissetmiş olmalısınız. Bunlar gibi şeyler bu yaz tekrar gerçekleştiğinde, bazı yatıştırıcı bitkileri sersemletmek, uçan renkler ile ısıdan geçmenize yardımcı olabilir!

 

Çaylar veya diğer içecekler şeklindeki otlar vücudunuzu doğal olarak soğutabilir. En çok kullanılan bitkilerden bazıları, ahududu yaprakları, limonlu balmumu, catnip, nane yaprakları, gül yaprakları, papatya, yonca, kekik, çilek yaprağı ve kuşburnu içerir. Biberiye, rezene ve mercanköşk gibi mutfak otları da yaz aylarında etkilidir. Bu ferahlatıcı ve lezzetli bitkilerin bir kombinasyonunu içermek için kendi bitkisel çay karışımınızı bile yapabilirsiniz. Aslında, hemen hemen her türlü yenilebilir bitkinin kendi mineral zengin ve lezzetli bitkisel içeceklerini yapabilirsiniz. Bitkisel içeceklerin yapılması oldukça basittir. Bir sonraki fincan yeşil çayınızı hazırlarken sadece birkaç nane yaprağı eklemek kadar kolay olabilir. Ya da bir bardak beyaz şarap üzerinde bir parlak mavi hodan çiçek taç yaprağı kadar yanıltıcı olabilir. Aralarından seçim yapabileceğiniz çeşitli yemek tarifleri ve seçenekler var. En basit canlandırıcı bitkisel içecek, taze veya kuru otlu bir çay kaşığı içine yarım litre kaynar su ekleyerek ve yaklaşık 5 ila 10 dakika boyunca dikleşmesine izin verilerek yapılabilir. Tercihinize bağlı olarak daha sonra bal veya şeker ekleyebilirsiniz.

 

Bitkisel içecekler kesinlikle sudan daha fazla susamadır. Bitkisel tonikler ve içecekler sadece derin susuzluğunuzu gidermekle kalmaz, aynı zamanda dehidrasyondan kaçınmanıza da yardımcı olur, ancak doğal olarak vücudunuzu içeriden soğurur. Serinletici bir içecek ile gitmek istediğiniz bir şey istiyorsanız, salata yeşillikleri ile leziz baharat ve taze otlar ile eşleştirebilirsiniz. Bunlar vücudunuzu doğal olarak serinletmek ve havanın tadını çıkarmak için kesinlikle sağlıklı ve zahmetsiz yollardır. Sırf yaz ferahlığı için, hiçbir şey uzun boylu, bir bardak bitkisel çaydan oluşan rahatlatıcı ve harika bir etkiyle eşleşmez!

Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu