Pratik Bilgiler

Çay Demi Göze Sürülür mü?

Çay Demi Göze Sürülür mü?

 

Herkesin çok sevdiği çay herşeye çok iyi gelir. Bundan dolayıda çay demi göze sürülür mü? Çok araştırılan bir konu olmaktadır.

Çay demi göze sürülür mü? Bütün çay severlerin merak ettiği bir konu olmaktadır. Ülkemiz de çay hem sabah kahvaltısında hem akşam yemekleri sonrası çok tüketilmektedir. Çay her zaman çok tüketilen bir içecek olmaktadır. Bundan dolayı çayın pek çok faydası olmaktadır. her öğün sofralarımızdan eksik olmayan bir içecek olmaktadır. Eğer çayı içtikten sonra döküyorsanız artık yazımı okuduktan sonra asla dökmezsiniz.

Çay Deminin Faydaları Nelerdir?

Çay deminin faydası çok fazla olmaktadır. Çay deminin en önemli faydası uykusuzluktan ve yorgunluktan oluşan göz altlarındaki morlukları yok etmesidir. Bunun haricinde çayın demi sadece büyükler için değil bebeklerin gözlerinde kullanılmaktadır. Gözlere kullanıldığı zaman baya bir rahatlama olmaktadır.

Bebeklerin gözlerinde oluşan çapaklanmaları önlemek için kullanılmaktadır. Çayın demini bir kaseye koyarak içerisine temiz bir pamuğu batırarak gözlere rahat sürebilirsiniz. Ve bundan dolayı da bir daha çapaklanma olmayacaktır.

Ciltlerde yanık var ise çay demini yanık olan kısmına bastırarak hem acısını alır hem de iz kalmasını önler. Yanık olan yara daha hızlı iyileşmiş olur.  Çay demi saçlarda da çok etkilidir. Çay demini saçlara sürerseniz saçlarınız daha parlak ve daha gür olmaktadır. Çay demi ayrıca saçlarda kepeklenmeyi önlemektedir. Hemde saçlarda oluşabilecek mikroplardan korur ve mikropların ölmesini sağlar.

Evlerde işyerlerinde çiçekleriniz var ise dibine çay demi kaoyarsanız çiçeklerinize doğal gübre yapmış olursunuz. Çiçekler daha sağlıklı büyürler. Şayet ayaklarınızın kokmasından rahatsız iseniz çayın deminden faydalanabilirsiniz. Akşamları eve geldiğiniz zaman on dakika çay deminin içerisinde bekletin ve kötü kokan ayak kokusundan kurtulun.

Çay Pansumanında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Çay pansumanında dikkat edilmesi gerekenler;

Ø  Ellerimizi ve yüzümüzü yıkamak,

Ø  Makyaj varsa temizlemek,

Ø  Sıcak çay demi kullanmamak,

Ø  Gözlerde batma, yanma varsa uygulamamak,

Ø  Zımba ile kapatılmış çay poşetleri kullanmamak,

Ø  Uzun süre beklemiş çay demi kullanılmamalı ve çok ciddi bir şikayet var ise doktora gidilmeli.

 

Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu