Pratik Bilgiler

Saç Maşası Nasıl Kullanılır? Saç Maşası Türleri Nelerdir?

Saç Maşası Nasıl Kullanılır? Saç Maşası Türleri Nelerdir?

 

Özellikle saçları uzun olan kadınlar için saç maşası çok önemli bir güzellik ekipmanlarından biridir. Saçlarına dalga ya da bukle gibi kıvırcık şekli vermek isteyenlerin en çok başvurduğu ürünlerden bir tanesidir. Saç maşası genel olarak yuvarlak bir yapıya sahiptir. Bu yuvarlak parça etrafında saçlar dolanarak elektrik prizinden gelen ısı sayesinde saçları dilediğiniz şekli vermenize yarar. Saç maşası kullanırken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Özellikle saçlara zarar vermemek için bu hususlara harfiyen uyduğunuz takdirde, saçlarınıza istediğiniz şekli doğru bir kullanım sayesinde verebilirsiniz.

 

Son yıllarda özellikle kuaföre gitmeye zamanı olmayan, vakit sorunu yaşayan kadınların tercih ettiği saç maşası ile ilgili olarak birçok alternatif ürün bulunmaktadır. Bunların içerisinden hangisini seçeceğinizi inceleyip araştırmalarını yaptıktan sonra en iyi saç maşası içerisinde hangi tür sizin saçınıza uyuyorsa onu almanızda yarar vardır. Saçlarınızın daha bakımlı ve istediğiniz performansta görünmesini istediğinizde saç maşaları imdadınıza yetişir. En büyük avantajlarından bir tanesi her daim kuaföre gitmiş hissiyatını yaşayabilmektir. Dayanıklı ve güzel bir hale koymak istediğiniz bazı saç modellerinde, maşayı kullanırken derecelendirme seçenekleri sayesinde İstediğiniz performansa kolay ulaşabilirsiniz.

 

Saç Maşası Teknik Özellikleri

Saç masasının bir çok çeşidi bulunmaktadır. Bu çeşitleri içerisinde en çok tercih edilenlerden bir tanesi katlanabilir kablo özelliği ya da katlanıp kenara konulabilecek tarzda olanlardır. Saç maşasını kullanacak kişinin saç tipine göre büyüklüğüne karar verilmelidir. Burada saçın uzunluğu, ince ya da kalın olması gibi durumlar büyük önem taşımaktadır. Saç maşalarını çantanızda taşıyabilmeniz mümkündür. Elektrik olan her yerde saçlarınızı istediğiniz an istediğiniz şekli verebilirsiniz.

 

Saç Maşası Çeşitleri

Saç maşası kullanmaya başlamadan önce saçınızın tipine göre bir saç maşası tedarik etmeniz gerekir. Piyasada farklı milimetrelerde saç maşaları bulunur. Genellikle 25 mm’lik olanlar tercih edilir. Bu tercihin sebebi doğal genişlik ve gergin bir bukleler oluşturabilmek için uzun saçlarda ya da orta saçlarda daha avantajlı olmasıdır.

 

En ideal ürünler arasında saç maşası tavsiyesi yapmak gerekirse kalın uçlu bir maşa saçlarınıza istediğiniz modeli vermenizi sağlayacaktır. Genellikle 9 mm ile 50 mm arasında değişen saç maşaları vardır. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte artık saç maşalarının yanına her saça uygun aparatları da yanında konulmaktadır. Saçlarını sıkı bukleler isteyenler daha dar çap kalınlığındaki maşaları, saçlarında geniş ve gevşek bukle isteyenler ise daha geniş çok kalınlığındaki masaları tercih etmelidir.

 

Saç Maşası Kullanımında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Saç maşası çekerken saçınızın ince telli mi kalın telli mi, düz mü yoksa çok zor şekil alan mı bir saça sahip oolduğunuz çok önemlidir. Çünkü saçınızın cinsine göre ince ya da kalın masaları tercih etmeniz gerekecektir. Genellikle her gün bu düzleştiriciyi kullanacak olanların titanyum plakaya sahip olan saç maşalarını seçmeleri daha avantajlı olacaktır. Yapısında seramik olan düzleştiriciler titanyuma göre biraz daha yavaş bir düzleşme sağlar.

 

Saç maşasını kullanmak için saçlarınızı düzleştiricinin aparatlarının arasına koymalı ve en fazla 40 saniye kadar bekletmelisiniz. Saçınızın en alt kısmından yukarıya doğru düzleştirme işlemine devam edebilirsiniz. Saçlarınızı dağıtmadan ve bekleme süresini çok açmadığınız takdirde herhangi bir zarar vermeden kısa sürede istediğiniz forma ulaştırabilirsiniz.

 

Hangi Saç Maşası İyidir?

Kuaföre gitmeden evde ya da işyerinde kullanılabilecek en iyi saç maşası önerisi kişiden kişiye değişir. Tamamız ile kişinin saç tipi ile alakalı ve beklediği performansla alakalı olarak piyasada farklı kriterlere sahip ve bütçeye uygun saç maşaları içerisinden istediğiniz ürünü satın alabilir ve kullanabilirsiniz.

Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu