Güzellik Sırları

Kirpikleri Dolgunlaştırmak İçin İpuçları

Kirpikleri Dolgunlaştırmak İçin İpuçları

 

 

Kirpikler, yüzümüzdeki göz ve kaşların tamamlayıcısı olan göz kapağı uçlarında gözleri koruma amaçlı çıkan kıllardır. Kirpikler bazı kişilerde aşırı gür ve uzun olurken bazı kişilerde zayıf ince ve seyrek görünümlüdür. Kirpikleri cılız ve hacimsiz olan kişiler bazı kürler uygulayarak kirpiklerini güçlendirip daha hacimli ve belirgin yapabilirler.

Ayrıca, cilt doktorunuza danışarak E vitamini kullanmalı, hatta başka tavsiye edeceği ilaç ve vitaminler var ise mutlaka almalısınız.

Zayıf ve Cılız Kirpiklere Ne Yapılmalıdır?

Vazelin, badem yağı, zeytinyağı, kakao yağı, Hint yağı gibi hem cilde hem de saç, kaş ve kirpiklere iyi gelen, daha canlı, bakımlı ve gür görünmesine destek veren yağlardır. Bu yağlardan birkaçını kullanabileceğiniz gibi sadece birini de kullanabilirsiniz. Akşam yatmadan önce kirpiklerinize sürmelisiniz, makyaj çıkarmada mutlaka bu yağlardan birini kullanmalısınız. Makyaj pamuğu yardımı ile tercih edeceğiniz yağı kirpiklerinize sürmelisiniz. Bunu aksatmadan yaptığınız sürece en kısa sürede kirpiklerinizin daha canlı ve gürleştiğini hatta hacim kazandığını görebilirsiniz.

Makyaj Yaparken Kirpiklerimi Nasıl Dolgun Gösterebilirim?

Günlük makyaj yaparken cılız ve seyrek olan kirpikleri;

  • Bol rimel sürerek kirpiklerinizi daha hacimli gösterebilirsiniz.
  • Rimel sürüp kuruduktan sonra ikinci kat hatta kuruyunca üçüncü kat rimel sürerek kirpiklerinizi dolgun gösterebilirsiniz.
  • Rimel satın alırken pudra destekli rimelleri tercih etmelisiniz.
  • Geçici olarak takma kirpik kullanabilirsiniz. (Takma kirpiği abartısız bir ölçüde kullanmalı daha doğal görünümlü olan takma kirpikleri tercih etmelisiniz.)

Kirpiklerimi Nasıl Şekillendirebilirim?

Kirpikleri gür, uzun ve hacimli olan kişiler kirpik kıvırma makası ile fazla darbe vermeden kirpiklerini kıvırabilirler. Üstelik kıvrılan kirpikler oldukça güzel görünecektir. Ancak zayıf, cılız ve kısa kirpikli olan kişilerin kirpik kıvırma makasını kullanması tavsiye edilmemektedir. Çünkü zaten bakıma ihtiyacı olan kirpikler kıvırma makası ile şekil vermeye kalkışıldığında daha da yıpranabilir, kirpik kılları kopabilir bu yüzden de tavsiye edilmemektedir.

Saç makası kullanmayan kadınlar farklı alternatiflerle kirpiklerini kıvırmanın yollarını arayarak bazı pratik kolaylıklar bulmuşlardır.

*    Tatlı kaşığı ile kirpik kıvırma,

*    Kulak pamuğu ile kirpik kıvırma

*    Parmak yardımı ile kirpik kıvırma gibi çözümler bulsalar da bu yöntemler yaygın biçimde kullanılmayan yöntemlerdir.

Kirpiklerin farklı yöntemlerle kıvrılması kişiye ve o kişinin kirpiklerinin durumuna göre değişmektedir.

Aloe vera jeli cilt bakımı, sivilce ve benzeri konularda kadınlar tarafından yakından tanınan bir bitkidir. Hatta nerede ise her evde bir aloe vera bitkisi bulunmaktadır.

Aloe veranın içinden çıkarılan jel kıvamını işaret parmağı ile alıp göz kapağına gezdirerek masaj yapar gibi sürün. Yapışkan özelliği olan bu jel tam kurumadan parmağınızla kirpikleri yukarıya doğru kıvırarak itin. Kuruyan jel kıvrılmış hali ile kalacağından kirpik kıvırma makası olmadan da yani kirpiğe zarar vermeden de kirpiğinizi kıvırmış olursunuz. Diğer taraftan da her gece yukarıdaki yağlardan bakım desteğine devam etmelisiniz.

 

 

Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu