Diyet Önerileri

Patlıcan Suyu İle Zayıflama

Patlıcan Suyu İle Zayıflama

 

Fazla kilo sorunları son dönemlerde artsa da aslında tarihin en eski dönemlerinden bu yana pek çok kişinin ortak sorunları arasında yer almıştır. Genel kilo problemlerinin yanında bir de bölgesel kilo sorunları da vardır. Bölgesel kilo sorunlarında ise orantılı bir vücuda sahip olmak hiç kolay değildir. Ancak yapılacak bir takım diyet listeleri ile ve kullanılacak olan bir takım doğal kürler sayesinde hem genel kilolarınızdan hem de bölgesel kilolarınızdan daha kolay bir şekilde kurtulabilirsiniz. Özellikle patlıcan suyu son dönemlerde çok sık denenmiş ve sonuç alınmış bir yöntemdir. Eğer siz de fazla kilolarınızdan kısa bir süre içinde ve sağlıklı bir şekilde kurtulmak isterseniz yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

Patlıcan Suyunun Zayıflamaya Katkısı Nedir?

Patlıcan suyu daha hızlı bir sindirim sağlar. Ayrıca bağırsakların da daha hızlı bir şekilde çalışmasını sağlayarak, sindirimi kolaylaştırır. Öte yandan gün içinde iştah kapatma etkisi vardır. Yani iştahı açık olan ve kendini yemeden alamayan kişiler için ideal bir yöntemdir. Kişilerde görülen insülin direncini dengeler. Yani özellikle kadınlarda görülen tatlı krizlerinin önüne geçer. Dolayısı ile zayıflamada büyük etkiye sahiptir. Öte yandan diyet yapanların en büyük sorunları arasında az yemeden dolayı enerji eksikliği meydana gelmektedir. Patlıcan suyu ise iyi bir şekilde enerji verecektir. Yani gün içinde hem tokluk hissiniz yüksek olacak hem de enerjiniz yüksek olacaktır.

Kilo Vermek İçin Patlıcan Suyu Nasıl Hazırlanır?

Patlıcan suyunu hazırlamak oldukça kolay ve pratiktir. Yapmanız gerekenler ise; ilk olarak bir adet patlıcanı küçük küçük doğrayıp, bir litrelik bir kavanozda bir gece bekletmeniz gerekir. Kavanozun kesinlikle ışık almaması önemli bir detaydır. Bir gece suda bekleyen patlıcanları süzüp sabah aç karnına bir bardak içmeniz gerekiyor. Kavanozda kalan suyu ise gün içinde ara ara tüketebilirsiniz. Son bir bardak patlıcan suyunu ise yatmadan önce içmelisiniz. Bu diyeti düzenli bir şekilde yaptığınızda çok kısa bir sürede kilo verdiğinize şahit olabilirsiniz.

Limonlu Patlıcan Suyu

Hem detoks etkisi gösteren hem de yağ yakımına fayda sağlayan yöntemlerden bir tanesi de limonlu patlıcan suyudur. Bu tarifi kullandığınızda, vücudunuzdaki ödem ve şişlikten daha kolay bir şekilde kurtulabilirsiniz. Üstelik bölgesel yağlanmalara karşı da etkili olan bu tarifi mutlaka 15 gün boyunca düzenli bir şekilde uygulamanız  tavsiye edilir. Tarif ise yukarıda verdiğimiz tarifin aynısı olup, sadece patlıcan suyunu içeceğiniz zaman içine yarım limon suyu eklemeniz gerekmektedir. Tüm yapmanız gerekenler işte bu kadar kolay olup, daha kolay ve pratik bir şekilde kilo verebilirsiniz.

Elbette sadece bu tarif ile mucizeler beklemek çok doğru değildir. Çünkü hiçbir bitkisel kür tek başına yeterli olmaz. Bu nedenle düzenli diyetinize ve egzersiz hareketlerinize devam etmeniz şarttır.

Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu