Şifalı Bitkiler

Ispanağın Hiç Bilmediğiniz Yönleri!

Ispanağın Hiç Bilmediğiniz Yönleri!

 

Günümüzde besin değeri ile en ön sıralara çıkan ıspanak yemeğidir. Ancak ıspanağı sadece besin değerleri ile değerlendirmemek gerekir çünkü daha bilmediğiniz bir çok hastalığın tedavisinde ve bir çok hastalığa karşı korunmak içinde tüketilen bir besin kaynağıdır. Özellikle tansiyon hastalarının çok tükettiği ıspanak yemeği vücut direncini arttırır ve tansiyonunuzu düzene sokar, aynı zamanda da dinlendirici ve yenileyici özelliğe sahiptir. Yenileyici özelliği sayesinde çok yorgun yoğun geçen bir günün ardından akşam yemeğinde ıspanak tüketilirse ertesi gün hiç bir şey olmamış gibi ağrısız bir şekilde uyanırsanız şaşırmayın. Ispanak aynı zamanda zihninizi dinlendirir, yaşlılığa bağlı  öğrenme güçlüğünü hafifletir, kansızlığa iyi gelir, idrar yollarını açarak idrar söktürücü özelliğe sahiptir. Ayrıca yaşlılar ve gençler için bir önerimiz daha var ıspanak sadece kemikleri değil diş ve diş etlerinizi de güçlendiriyor ve dişlerinizin çürümesini engelliyor, yaşlılar ortak sorunu olan kolesterolü de dengede tutmak için bire bir.

 

Hamile İken Bol Bol Ispanak Tüketin!

Hamile olan bayanların dikkatine! Ispanak hem sizin için hem de doğacak çocuğunuza yüksek miktarda demir ve güç verir buda hem sizin hem çocuğunuzun kemiklerini daha kuvvetli olacağı anlamına gelir üstelik sadece kemiklerinize değil dişlerinize de oldukça faydalıdır. Ispanağın içinde A,C,B ve D vitaminleri bulunur mineral ve demir açısından yüksek değerlere sahip olan besin kaynağını sadece hamile iken değil doğumdan sonrada tüketmelisiniz, ıspanak aynı zamanda sakinleştirme ve sinirleri yatıştırma özelliğine de sahiptir.

 

Sporcuların Dikkatine!

Spor yapan erkeklerin dikkatine! Ispanak bol miktarda protein ve demir içerir, özellikle ağır spor ile uğraşan kişiler ıspanağı bolca tüketmelidirler. Spordan sonra yoğun kas yıkımını pahalı sporcu içecekleri yerine ıspanakla sağlayabilirsiniz. Ispanak içinde bulundurduğu zengin mineraller sayesinde kaslarınızı kısa sürede yenileyerek sizi ertesi güne enerjik dinamik ve dinlenmiş bir şekilde hazırlayacaktır. Spor sonrası da vücudunuzun ihtiyaç duyduğu besin değerini ve protein miktarını karşılayacaktır.

Ispanağı Hangi Şekilde Tüketmeliyiz!

Ispanağı bir çok farklı şekilde tüketebilirsiniz genel olarak yemek halinde tüketilir ancak salatasını da yapıp tüketebilirsiniz veya salatalarınızın içine tat vermek amacıyla birer tutam katarak ta tüketebilirsiniz isteğe bağlı ağız tadınıza en uygun şekilde tüketilebilirsiniz.

Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu