Diyet Önerileri

Gaps Diyeti Nedir? Neden Uygulanır?

Gaps Diyeti Nedir? Neden Uygulanır?

 

Vücudun beyinden sonraki en duyarlı organı olarak bağırsak kabul edilir. Sinir sistemi sorunlarının ilk öne bağırsakları etkilediği bilinir. Bağırsak sorunları çok rahatsız edici olabilir. Bu nedenle tıp adamları sağlıklı bağırsakların mutlu insanlar yarattığını düşünür. Sindirim sistemi sorunları olanlara, sindirim sisteminin sağlıklı çalışması için Gaps diyeti önerilmektedir.

Sağlıklı Bağırsak

Bağırsak sağlığı ve psikoloji birbiriyle yakından ilgilidir. Bu ilişkiyi koruyabilmek için de beslenme alışkanlıklarına dikkat etmek önem kazanır. Gaps diyeti bağırsak florasını koruyarak bağırsakların sorunsuz çalışmasını sağlar. Bu diyet ruh ile bağırsak arasındaki uyumu sağlayan en önemli beslenme şekli olarak kabul edilir.

Kimler Gaps Diyeti Uygulamalı?

Otizm veya ruhsal rahatsızlıkları olanlar bu diyeti mutlaka uygulamalıdır. Anksiyete, şizofreni, epilepsi, depresyon, bipolar, obsesif kompulsif bozukluk, dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu gibi durumlarda tedavi aşamasında Gaps diyeti uygulanmaktadır. Kişiler Gaps diyeti uygulamaya başlamadan önce mutlaka bir uzmana başvurmalı ve kendileri sorun için etkili olacak beslenme önerilerini öğrenmelidir.

Hangi Besinler Tüketilmelidir?

Gaps diyeti yapılırken tüketilmesi önerilen besinler kemik suyu, ev yapımı yoğurt ve turşu, Hindistan cevizi yağı, Avokado, tatlı patates, balkabağı, kırmızı pancar, yer elması olarak sıralanabilir. Gaps kelimesi bir kısaltma ve Türkçe karşılığı Bağırsak ve Psikoloji Sendromu. Hasarlı bağırsak dokusu, bağırsakta bulunan toksinlerin ve ağır metallerin dışarı sızmasına neden olur. Bu sızıntı hem hayati organları hem de beyni olumsuz etkiler ve bu etki Bağırsak ve Psikoloji Sendromuna yol açar.

Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu