Moda

Bu Seneye Özel Kış Gelinlik Modelleri

Bu Seneye Özel Kış Gelinlik Modelleri

Bu senenin kış gelinlik modellerinde doğal ve sade çizgiler göze çarpıyor. Kış gelinlerinin en büyük sıkıntıları açık ya da straplez tarzda gelinlikleri giyemeyecek olmalarıdır. Günümüz moda dünyası, her mevsim istenilen modelin giyilmesi için çok farklı tasarımlar ortaya çıkarır. Yaz aylarına özel, omuzları dışarıda bırakan, straplez gelinlikleri bu sene kış düğünlerinde de kullanmak mümkündür. Sonbahar veya kış aylarında giyilecek straplez gelinliklerin üzerinde şık şal ve bolerolar ile kürk tasarımlar son derece zarif duracaktır. Çevreci yaklaşımla orijinalinden ayırılamayacak türde zarif kürk şallar tasarlanır. Gelinlikle uyumlu tonlarda seçilecek bu kürk şallar ile açık gelinlikler rahatlıkla giyilebilir. Gelinlerin kendini özel hissedeceği bugünde her fizikten olan hanıma yakışacak bir gelinlik modeli mutlaka yer alır.

Kış Gelinliklerinde Farklı Tasarımlarda Kollar

Kış gelinliklerinde hem şık ve hem de mevsim koşullarına uygun tasarımları seçmek mümkündür. Bu kış giyilecek gelinlik modellerinde en çok öne çıkan balon kollu gelinliklerdir. Koldan büzgülü olan bu tasarımlar, ince tül bir kumaştan yapılır. Transparan yapısı ile zarif duran bu kollar, omuzları açıkta bırakacak şekilde büzgülü bir yapıya sahiptir. Uzun ve dar kol tasarımlı gelinliklerde ise en çok göze çarpan kollarda desen ve işlemelerin olmasıdır. Şeffaf görünümü ve ağır işlemeler gelinliğe bir sanat eseri havası verdirmeye yöneliktir. Kış gelinliklerinde de aynı yaz gelinliklerinde olduğu gibi uzun kuyruk modelleri görmek söz konusudur. Giyen kişinin zevkine bağlı olarak spor tasarımlı gelinlikleri de bu senenin gelinlik modellerinde görmek mümkündür. Spor ayakkabı havası veren beyaz iri fiyonklu ayakkabılar, nispeten kısa etekli gelinliklerin altında tercih edilen tasarımlardır.

Zarif Tasarımlı Gelinlik Modelleri

Gelinlikte tercihini klasik modellerden yana kullananalar için önerilen güpür tasarımlardır. Manşetlerde kalın güpürler, saten kumaşlar, gelinliğin yaka ve etek uçlarında da işlemeler en çok tercih gören tasarımlardır. Sırt dekolteli gelinliklerde, pencereli modeller bu sene öne çıkan gelinlik tasarımlarıdır. Giyen kişinin uzun ve ince yapılı olması söz konusu ise kabarık ve balo stili olan etekler de tercih edilebilir.

Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu