Yaşam Tarzı

Evde Hangi Evcil Hayvanlar Beslenir

Evde Hangi Evcil Hayvanlar Beslenir

Evcil hayvan beslemek birçok sorumluluğun oluşmasına katkı sağlıyor. Evinize evcil hayvan alacaksanız onun tüm bakımlarını zamanında yerine getirmeniz gerekir. Bu sayede evcil hayvanınız ile iletişiminiz daha güçlü bir hal alır. Günümüzde evde beslenebilecek birçok havyan türü bulunuyor. Evcil bir hayvan temin etmek istediğinizde kendi özelliklerinize göre bir seçim yapabilirsiniz. Seçtiğiniz hayvanın bakımı için gerekli olan tüm malzemeleri de hazırlamanız gerekiyor. Evcil hayvan seçiminde mutlaka ev şartlarında bakılabilecek bir hayvan türü olmasına da özen gösterin. Çünkü yaşam şartları uygun olmayan hayvanların yaşam süreleri de buna bağlı olarak kısalabilecektir. Evde bakılabilecek evcil hayvanlar arasından seçim yaparak hayatınızı daha renkli bir hale getirebilirsiniz.

Evde Köpek Beslemek

Günümüzde evde en çok bakılan hayvan türleri arasında köpekler geliyor. Apartman dairesinde köpek besleyecekseniz köpeğinizin eğitimli olmasına özen gösterin. Özellikle gece havlamalarına karşı önlem almanız komşularınız ile olan diyalogunuza zarar vermeyecektir. Yeni bir köpek alacaksanız köpeğin ırkı hakkında da bilgi sahibi olmanız, bakımının nasıl olması gerektiği hakkında size destek sunacaktır. Ev içerisinde rahat bir şekilde uyuyabilmesi için özel bir alanın da oluşturulması gerekecektir. Bahçeli bir eviniz var ise bakımı daha kolay olacaktır.

Evde Kedi Beslemek

Kedilerde evlerde beslenen en önemli evcil hayvan türleri arasında yer alır. Köpeklere göre bakımı daha kolaydır. Ayrıca tuvalet eğitimleri de içgüdüsel olarak kuma yapmaya eğilimlidir. Bunun için evinizin uygun bir alanında kumdan tuvalet bulunur ise kediniz tuvaletini oraya yapacaktır. Kediler sıcaklıkları ile ön planda yer alır. Özellikle de kendini sevdirmek istemesi ile bilinir.  

Evde Balık Beslemek

Özel akvaryumlarda bakılan balıklar ruhunuzu dinlendirmenize katkı sağlayan en önemli hayvan türleri arasında bulunur. Evlerde kolaylıkla beslenebilen balıklar çevreye herhangi bir şekilde zarar vermez. Sadece akvaryum temizliklerinin düzenli olarak yapılması gerekir. Ayrıca günde en az 2 kere yem verilmesi gerekir. Bakımı kolay gibi görünse de mutlaka akvaryum temizliğinin belirli periyotlarda aksatılmadan yapılması gerekir.

Evde Kuş Beslemek

Çıkardıkları sesler ve renkli görselleri ile evlerin vazgeçilmezi olan kuşlar özellikle çocuklar için birer neşe kaynağı olarak yer alır. Evde istediğiniz tarz kuş besleyebilirsiniz. Muhabbet, papağan, kanarya gibi kuşlar evler için ideal bir seçim olacaktır. Bakımları oldukça kolaydır. Sadece kafeslerinin temizliğinin yapılması ve yemlerinin düzenli olarak verilmesi yeterlidir. Belirli dönemler içerisinde de yıkanılması bunun da titiz bir şekilde yapılması gerekir.

Evde Hamster Beslemek

Evde bakımı kolay evcil hayvanlardan biri olan hamsterlerin yaşam süresi 3 ile 4 yıl kadardır. Bu tarz hayvanların ısırma eğilimi olduğundan dolayı küçük yaştan itibaren ilgi gösterilmesi bu eğilimin azalmasına yardımcı olacaktır.

Evde Tavşan Beslemek

Özellikle çocukların evde tercih ettiği hayvanlardan biri olan tavşanlar tüm şirinlikleri ile en büyük neşe kaynağıdır. Evde beslenilmesi özel bir alan var ise uygun olacaktır. Tüm yeşillikleri yiyebilen tavşanların tek olumsuz yönleri kokularının yüksek olmasıdır. Bunun için de temizliklerinin iyi bir şekilde yapılması gerekir.

Evde bakılabilecek evcil hayvan türleri arasından seçim yaparak bakımlarını üstlenebilirsiniz. Hayvanlar ile sağlıklı bir iletişimin kurulması insan sağlığına ve ruhuna iyi geldiği bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Bundan dolayı özelliklerinize uygun olan bir hayvanı seçebilir ve uzun süreli olarak bakabilirsiniz. Bakımları sırasında gerekli olan tüm malzemeleri de temin etmeniz gerekiyor. Bu sayede hayvanınıza daha iyi bir şekilde bakabilirsiniz.

 

 

Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu