Güzellik Sırları

Siyah Noktaları Geçirme Yöntemleri

Siyah Noktaları Geçirme Yöntemleri

 

Cildimizde çok sık meydana gelen siyah noktaları geçirmek için birçok yöntem bulunmaktadır. Bu yüzden de Siyah Noktaları Geçirme Yöntemleri hakkında merak ettiğiniz bilgileri sizlere buradan açıklamak istiyoruz.  Özellikle C ve E vitamini eksikliklerinden kaynaklı olarak çok sık karşımıza çıkan siyah noktaları geçirmek için bitkisel çözümler kadar diğer yöntemler hakkında da bilgiler sunalım.

Siyah Noktalar İçin Bitkisel Çözümler

Yulaf Unu Maskesi

Cildimizde meydana gelen siyah noktaların giderilmesinde oldukça etkili olan bu maskeyi günlük olarak yapabilirsiniz. 1 yemek kaşığı yulaf unu ile yarım fincan ılık suyu karıştırarak kıvamına getirdikten sonra cildinizde bulunan siyah noktalar üzerine sürebilirsiniz.

Bal maskesi

En çok tercih edilen siyah nokta maskelerinden olan bal maskesi de sıklıkla yapılması gereken maskeler arasında yer almaktadır. 1 tatlı kaşığı organik balın cildinize sürülmesi konusunda da siyah noktalardan kurtulma şansınız bulunmaktadır. Ancak bu konuda balın organik olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Cildinizde 25 – 30 dakika durduktan sonra maskenizi çıkartabilirsiniz.

Limon – Yoğurt Maskesi

Etkili olan bir diğer maske de Limon ve Yoğurt Maskesidir. Özellikle de 1 adet limonun suyunu sıktıktan sonra bir kase yoğurt ile karıştırarak sizlerde siyah noktaların geçme konusunda cildinize fayda sağlamış olabilirsiniz.

Siyah noktaların en çok çıktığı dönemler

  • Kadınlarda özellikle de regl dönemlerinde çok sık siyah noktaya denk gelebilirsiniz. Bu yüzden de belirttiğimiz maskeleri kullanabilirsiniz.
  • Cildi hassas olan kişilerde siyah noktaların oluşma süreci de özellikle yaz aylarına denk gelmektedir. Çok fazla güneşe maruz kalan ciltler de siyah nokta çok sık oluşmaktadır.
  • Aynı zamanda kozmetik ürünlerini çok sık kullanan kişilerde de siyah nokta oluşmaktadır. Bu konuda kullandığınız kozmetik ürünlerinizi çok hassas bir şekilde temizlemeniz gerekmektedir. Düzgün temizlediğiniz zamanlarda cildinizde herhangi bir siyah nokta oluşmasının da önüne geçmiş olacaksınız. Burada dikkat etmeniz gereken tek noktanın bu olduğunu belirtelim. Ancak yine de cildinizde siyah noktalar bu yüzden oluşuyorsa, mutlaka belirttiğimiz bitkisel maske çözümlerini kullanarak bu sorunun önüne geçebilirsiniz.

 

Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu