Yaşam Tarzı

Hayattan Zevk Almak için 7 Harika Yol 

Hayattan Zevk Almak için 7 Harika Yol 

 

Amaç küçük şeylerden mutlu olabilmek ve hayata gülümseyebilmek olmalı. İşte hayattan zevk almak amacı yolunda yapılabilecek küçük aktiviteler:

Spor

Stres atmanın ve sağlıklı olabilmenin en iyi yolu tabii ki spordur. Sık sık dans edin, parkta, sahilde yürüyüşler yapın, çocuklarınızla top oynayın, kadınların en çok tercih ettiği pilatese başlayın. Hangisi olduğu fark etmez, yeter ki hareket edin. Hareket sayesinde, vücudunuz endorfin salgılayacak ve böylece mutlu olacaksınız. Kesinlikle rutininizde olması gereken spor sayesinde hem eğlenecek hem de formda kalacaksınız. Sevdiklerinize vakit ayırın İnsanın en iyi ilacı, kendisini seven kişilerle bir arada olmak, onların ilgilerine maruz kalmaktır. Bu, hayatın size verebileceği en büyük motivasyonlardan biridir.

Yoğun bir iş temposuna sahip olsanız bile, hafta sonlarında en az 1 gün kahvaltıyı ailenize ayırın, annenizi, babanızı, aile büyüklerinizi ziyaret edin. Gidip göremiyorsanız telefonla arayarak uzun uzun sohbet edin. Teknolojiden faydalanın, görüntülü konuşarak onların gülümsemeleriyle neşelenin.

Gezin, seyahat edin

Kadınların birçoğu, boş vakitlerinde aynı şeyleri yaparlar; ev işi, mutfak alışverişi vs. Bu vakitlerde, kendinizi mutlu edin, daha eğlenceli hobiler edinin. Seyahat edin! İlla şehir dışına ya da yurt dışına çıkmanıza gerek yok. Şehrinizi keşfedin, farklı yerler görün, tanımadığınız insanlarla sohbet edin, yeni arkadaşlar edinin. Ruhunuz doysun.

Gülümseyin, kahkaha atın

Gülmek, insanları en çok motive eden ve hatta bazı durumlarda tedavi eden, etkisi inanılamayacak kadar büyük olan bir aktivitedir. Sizi güldürebilecek bir film izletin, komik yazılar okuyun. Kendinize mutlu olmak için ortam yaratın.

Kendinizi şımartmayı es geçmeyin.

Kim ne derse desin, her insan biraz şımarık olmalıdır. Özellikle kadınların zaman zaman şımarmaya çok ihtiyacı olur. Kuaförünüze gidin, cilt bakımı yaptırın, manikür yaptırın. Küvetiniz varsa, doldurup bol köpüklü bir banyo yapın. Kıyafet alışverişine çıkın. Alışverişten sonra bir pastaneye ya da kafeye oturup bol şekerli bir tatlı yiyin, ya da bir paket çikolata alıp keyifle bitirin. Kulağa harika geliyor değil mi? Kutlamalar yapın İlla özel bir gün olmasına gerek yok. Kutlama yapmak için her şeyi bahane edebilirsiniz. Bulun bir tane! Güzel havayı kutlayın, verdiğiniz 1 kiloyu kutlayın, güzel geçen iş görüşmesini kutlayın.

Aslında çok da farklı şeyler saymadık değil mi? Mutlu olmak, hayattan zevk almak için çok da çabalamaya gerek yok. Önemli olan pozitif olabilmek, düzenli bir hayat yaşayabilmektir. Bu saydıklarımızı 2 gün uygulayıp bırakmayın. Hayatınızın amacı eğlenerek yaşamak olsun. Zaten gerisi zaman… Ve zaman hızla akıp geçiyor…

Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu