Yaşam Tarzı

Bilgisayar Süpürgesi

Bilgisayar Süpürgesi

 

 İlk toz çeken süpürge Fransa’da Robert Bimm tarafından 1906 yılında Birum adi ile üretilmiştir. Ortamda bulunan sıvı ve katı maddeleri emerek uzaklaştırmaya yaramaktadır süpürgeler. Yani aslında bir tür aspiratördürler. Süpürgeler yerlerde, duvarlarda, halılarda ve mobilyaların üzerinde kullanılmaktadırlar. Tabi ki geçen zaman içerisinde her şeyle birlikte süpürgelerde gelişmiş, birbirinden farklı çeşit çeşit modelleri bulunmakta ve günümüz şartlarına uyum sağlamaktadır.

Şimdiler de bir de bilgisayarlar için kullanılmaktadır. Bilgisayarlar için özel olarak tasarlanmaktadır süpürgeler çok daha ufak ve çok daha sevimlidirler. Ufacık tefecik araklıklardan girerek bizler için bilgisayarların tuş aralarını temizleme işlemine yaramaktadırlar. Sürekli elimizin altında bulunan bilgisayarlar klavyelerinin en mikroplu yerlerin başında geldiğini neredeyse herkes duymuştur. Bilgisayar klavyeleri genellikle ters çevrilerek masaya vurulur veya klavye tuşları tek tek çıkarılarak o şekilde temizlenmektedir. Fakat daha sonra kaybolan tuşlar nerede diye arar dururuz.

Bilgisayar süpürgesi klavye aralarına giren tozları ve kırıntıları emerek klavyemizi temizlememizi sağlamaktadır. Güçlü motoru ile güçlü bir emiş uygulayarak pratik ve hızlı bir temizlik sağlamaktadır. Özellikle laptopların klavyeleri üzerinde oluşan tozlar ve kırıntılar zaman içerisinde bilgisayarın iç kesimlerine kadar gidebildiklerinden dolayı bilgisayara zarar vermektedir. Bunu engelleyebilecek en iyi üründür bilgisayar süpürgesi. Üstelik hızlı emiş gücü sayesinde saniyeler içerisinde klavyenizin tertemiz olmasını sağlayacaktır ve klavyenizde kırıntıları hüüp diye emerek size sağlıklı bir çalışma ortamı hazırlayacaktır bilgisayar süpürgesi.

Üstelik bilgisayar süpürgesi herhangi bir elektrik tesisatına veya güç kaynağına gerek duymamaktadır. Bilgisayarınızda usb portu ile çalışmakta olan bilgisayar süpürgesi bağlandığı anda direk olarak çalışmaya başlayacaktır. Karanlık ortamlarda dahi LED ışığı sayesinde temizlik işinizi kolaylaştırmaktadır. LCD, monitör ve klavyenizde bulunan tüm pislikleri temizlemenizi sağlar bilgisayar süpürgesi. Hassas fırçası sayesinde bilgisayarınıza yapışan kirleri yumuşatarak kolay bir şekilde emilimini sağlamaktadır. 1 adet klavye temizleme fırçası, 1 adet mini süpürge ve 1 adette yumuşak plastikten üretilen emme borusuna sahiptir.  20 cm x 6 cm ebatlarına sahip olan mini bilgisayar süpürgesi sayesinde bilgisayar temizliğiniz artık sizin için çok basit ve çok hızlı bir şekilde olmaktadır.

Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu