Güzellik Sırları

Yüzünüzü Gerginleştirmek İçin Egzersizler

Yüzünüzü Gerginleştirmek İçin Egzersizler

 

Vücudumuzu sürekli olarak güçlü tutabilmek için çok çaba harcıyoruz. Yine vücudumuzun bazı bölgelerini gerginleştirmek adına birçok bakım ürünlerine başvurmaktayız. Özellikle de kozmetik ürünleri olarak piyasada yüz gerginleştirmek için birçok ürün vardır.

Bu ürünler de cildinize güzel faydalar sağlıyor olsa da maalesef pahalı olabilmekteler. Her bayanın da durumu bu ürünleri alabilmek için yeterli olmamaktadır. Bizlerde sizler için doğal yollar ile egzersizin faydaları vasıtasıyla yüzünüzü gerginleştirmenin yollarını açıklıyoruz.

İlerleyen yaş sebebi ile yüzünüz sürekli olarak yaşlanmaktadır. Gitgide sarkmaya başlayan yüzünüz aslında yaşınızın kurbanı değildir. Uygulayabileceğiniz birçok egzersiz yöntemi ile yüzünüzü daima gergin, genç tutabilirsiniz. Çevrenizdekiler yaşınızın kaç olduğunu dahi anlayamazlar.

Kırışıklıklar İçin Egzersiz

Yine duş aldıktan sonra yüzünüzü sürekli olarak hareket ettirmelisiniz. Yine her gece yatmadan önce bu işlemi yaparsanız faydalı olacaktır. Her şeyden önce bu egzersizi elleriniz ile yapmadan önce yüz kaslarınız ile yapın ve sonrasında elleriniz ile masaj yapar gibi onları hareket ettirin.

Dudaklar ve Yanakları Gerginleştirme

Yine en basit egzersizlerimizden bir tanesi de ağızınızı sıkı bir şekilde kapatarak şişirmeniz olacaktır. Bu sayede dolan hava, yanaklarınızı gerginleştirmektedir ve bunun içerisinde dilinizi etrafa hareket ettirmeyi deneyin. Yarım saat kadar bunu uygularsanız faydasını görürsünüz. Yine yarım saat uygulayamayanlar on dakika kadar da uygulayabilirler.

Yine dudaklarınız için de ağzınızı en son seviyeye kadar açın ve dişlerinizi dudak üstüne getirin ve uzun süre durmaya çalışın sonrasında ağzınızı yavaş bir şekilde kapatarak tekrar yapın. Her tekrar sonrasında elleriniz ile kaslarınıza masaj uygulayın. Bu işlemi de 15 dakika kadar tekrar edebilirsiniz.

Yine bu işlemler vasıtası ile yüzünüz kısa süre içerisinde çok daha gerginleşecektir. Ayrıca yüzünüzde bulunan kırışıklıklar da ortadan kalkacaktır. BU işlemleri tekrarlamadan önce de yüzünüze zeytinyağı ve yumurtalı bir bakım maskesi uygulayabilirsiniz. Bu maske tariflerini de yine sitemiz içerisinde arayarak bulabilirsiniz.

Bu egzersizleri de ayda on sefer uygulayabilirsiniz. Yani çok yormayarak iki günde bir uygulamanızın cildiniz için çok faydası var.

Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu