Diyet Önerileri

En Etkili Diyet Tarifi

En Etkili Diyet Tarifi

 

 

Modern yaşamın en büyük sorunlarının başında fazla kilolar gelmektedir. Hazır gıda tüketimine bağlı olarak ve hareketsiz yaşama tarzına bağlı olarak ortaya çıkan fazla kilolar, ilerleyen dönemlerde sadece estetik görünümü bozmakla kalmayıp, çeşitli sağlık sorunlarının da meydana gelmesine neden olur. Bu sebeple fazla kilosu olan kişilerin bir an önce  fazla kilolarından kurtulması tavsiye edilmektedir. Kilo vermek için ve mevcut kilonun korunması için düzenli beslenme alışkanlığı kazanmanız gerekir. Ve yine sağlıklı beslenme alışkanlığı kazanmanız gerekmektedir. Ama kilo vermek için sadece doğru beslenme yeterli olmaz. Aynı zamanda da egzersiz programlarına uygum sağlamanız gerekmektedir. Buna ek olarak hızlı ve etkili bir şekilde kilo vermek isteyen kişiler için pek çok diyet programları mevcuttur. Vücudunuzu yormadan ve bağışıklık sisteminizi zorlamadan diyet programlarınıza devam etmelisiniz. En etkili diyet tarifi ile yaza daha ince bir vücutla başlayabilirsiniz.

En Etkili Diyet Tarifinde Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Diyet yaparken ilk dikkat etmeniz gereken nokta vücut sağlığınızın korunmasıdır. Çünkü vücut sağlığını bozacak tariflerden uzak durmanız gerekir. Ayrıca diyeti destekleyecek bir takım bitkisel çaylardan ve kürlerden de kullanmanız tavsiye edilir. Buna ek olarak, eğer bir kronik hastalığınız varsa mutlaka doktor gözetiminde diyetinize devam etmeniz gerekmektedir.

Bölgesel Yağlanmalar İçin En Etkili Diyet

Fazla kilolar daha çok karın bölgesinde ve basen bölgesinde birikir. Bunun nedeni ise bu bölgelerin daha az çalışmasıdır. Özellikle gün boyu oturduğu yerden çalışan kişilerde bölgesel yağlanmalar daha sık görülmektedir. Sizler için vereceğimiz kür tarifini uygulayarak bölgesel yağlanmalarınızı geride bırakabilirsiniz.

Malzemeler

  • 1 kase el yapımı sulu yoğurt,
  • 1 tatlı kaşığı pul biber (acı)
  • 1 çay kaşığı karabiber,
  • 1 çay kaşığının ucu ile zerdeçal,
  • 1 tatlı kaşığı kuru kekik,

Yarım limon,

Uygulanışı

İlk olarak tüm malzemeleri bir kasenin içinde iyice karıştırmanız gerekmektedir. Daha sonra her gün yatmadan önce bu karışımı tüketmeniz tavsiye edilir. Yaklaşık 15 gün boyunca bu uygulamaya devam ettiğinizde karın bölgesi yağlanmalarının kısa sürede yok olduğunu göreceksiniz. Eğer karabibere alerjiniz varsa kara biber kullanmayabilirsiniz.

En Etkili Kilo Verdiren Bitki Çayları

Bazı bitki çayları  yağ yakımına katkı sağlamaktadır. Dolayısı ile mevcut diyetinize ek olarak bitki çaylarını kullanabilirsiniz. Bunlar ise;

Yeşil çay: gün içinde bir iki bardak yeşil çay içerseniz, daha hızlı kilo verebilirsiniz.

Kekik çayı: kekik yağ yakımı konusunda en başarılı bitkilerden biridir. Dolayısı ile gün içinde bir fincan kekik çayı tüketerek, hem mevcut kilonuzu koruyabilir hem de fazla kilolarınızdan kurtulabilirsiniz. Ayrıca sindirim sistemini hızlandırdığı için hazımsızlık sorunlarının da üstesinden gelecektir.

Tüm bunların yanında gün içinde en az iki litre su içmeniz tavsiye edilir.

Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu