Güzellik Sırları

Deniz Suyu Cildi Güzelleştiriyor

Deniz Suyu Cildi Güzelleştiriyor

 

Deniz suyunun, vücut üzerinde olumlu etkileri bulunmaktadır. Gerek sinir sistemi ve diğer organlar, gerekse cilt üzerinde yapıcı tesirleri bulunmaktadır. İçeriğinde çok sayıdaki mineral, tüm beden işleyişinde olumlu katkıları ile öne çıkacaktır.

Deniz Suyunun Cilt Üzerindeki Olumlu Etkileri

Deniz suyu içeriğinde, yaklaşık doksan civarında yararlı mineral bulunmaktadır. Bu yararlı mineraller, cildi sıkılaştırıcı ve parlaklık verici özelliktedir. İçeriğindeki potasyum klorür sayesinde, ciltte inanılmaz mucizeler gerçekleşecektir. Cilt esnek bir yapıya kavuşup, parlak ve pürüzsüz görünecektir.  Ayrıca, deniz suyunun vücudu rahatlatan özelliği ile ciltte daha sakin ve rahat bir ifade oluşacaktır. Bu da vücut üzerindeki olumlu etkilerin, dolaylı yoldan yüze yansımasıdır.

Deniz Suyundan Yararlanırken, Güneşin Zararlı Işıklarından Kaçınmak

Deniz suyundan, faydalanırken, güneşin zararlı ışıklarından da kaçınmak gerekir. Güneşin zararlı ışınlarının dik geldiği saatlerde, denize girildiği vakit, yarardan çok zarar görmek söz konusudur. Güneşin zararlı etkilerine karşı, uygun bir koruyucu krem kullanarak, denize girmek gerekir. Ancak bu sayede, denizden fayda temin etmek mümkün olur. Güneşin, cilt üzerinde olumsuz pek çok özelliği bulunmaktadır. Uzun süreli güneşe maruz kalan ciltlerde, derinin kuruması, kırışması ve elastiki yapısının kaybolması söz konusudur. Bu sayede yapılacak bir deniz banyosunun, cilt üzerinde yarardan çok zararı olacaktır.

Deniz Suyunun Tüm Vücut Üzerinde Olumlu Etkileri

Deniz suyunun, tüm vücut sistemi üzerinde olumlu etkileri bulunmaktadır. Her gün düzenli olarak yapılacak yüzme sporu, vücudun hareket kabiliyetini arttıracaktır. İleriki yaşlar için, kemik sağlığı üzerinde olumlu etkileri bulunacaktır. Çocukların büyümesi ve kemik gelişimi için de etkilidir. Deniz suyu, içerdiği mineraller ve iyot sayesinde, kış aylarında hastalığa yakalanma riskini azaltacaktır. Sinir sistemi üzerinde olumlu etkileri de bulunmaktadır. Stres giderici, rahatlatıcı etkisi ile uyku düzenini sağlamada etkilidir. Deniz sesinin, kalp ritmi üzerinde de olumlu etkileri ispatlanmıştır. Ritmi düzenlenmiş bir kalp, işleyiş açısından da uygun seviyede oksijen alarak, tüm vücuda yeterli kan pompalayacaktır. Dolaylı yoldan da cilt üzerinde olumlu etkileri oluşacaktır. Güneş ışığından doğru zamanlarda yararlanıldığı vakit, deniz suyu ile birlikte, serotonin arttırıcı etkisi meydana gelecektir.

 

Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu