Güzellik SırlarıÖneriyoruz

Gece Makyajı Nedir?

Gece Makyajı Nedir?

 

Gece gezmeleri gündüz yapılan sosyal aktivitelerden her zaman farklı ve daha özeldir. Gittiğimiz yerlerde daha çok dikkat çekmek, ilgiyi daha çok üzerimizde toplamak, daha çekici gözükmek isteriz. Gündüz giyimimizden daha renkli, daha cazip belki daha ışıltılı kıyafetler seçerken kıyafetimize uyumlu bir makyaj tarzına yöneliriz. Gündüz yaptığımız makyaj malzeme olarak çok çeşitli olsa bile renkler daha uçucu kontürler daha hafiftir. Gece, gecenin ışıltısına uyumlanmak adına yaptığımız cazip makyaja gece makyajı denir.

Gece Makyajında Kullanılan Renkler

Gece makyajında kullanacağımız renkler çok çeşitlidir. Hatta gündüz makyajından bile zengindir. Gündüz makyajında kullandığımız bütün renkleri kullanabildiğimiz gibi paletteki siyaha kadar bütün koyu tonları makyajımıza dâhil edebiliriz. Hatta gündüz pek kullanılmayan mor, sıklemen, yeşil, siyah tonlar gece makyajında kıyafetimize, ten ve saç rengimize uyuyorsa büyük bir rahatlıkla kullanıla bilinir.

Gece Makyajında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Gece makyajı yaparken dikkat edilmesi gereken şeylerin başında gündüz makyajında kullanmasanız bile gece mutlaka kullanmanız gereken bir kaç ürün var bunların başında baz kremler gelir. Baz kremler makyajı sabitlediklerinden gecenin ilerleyen saatlerinde makyajın akmasına ve çamurlaşmasına engel  olur.

Gündüz makyajı hafif olduğu için gözü rahatsız edici bir görüntü oluşmaz ama koyu renklerin gölgelerin hâkim olduğu hatta bazı durumlarda sim ve sedef kullanılan gece makyajı aktığında veya karıştığında geceniz tam bir kabusa döner. İşte bu soruna karşı baz kullanmak birinci adımdır. Baz kremler sayesinde gecenin ilerleyen saatlerinde bile makyajınız kusursuz gözükür.

Gece Makyajında Deneme Yanılma Yöntemi

Gece makyajı koyu renklerin ve kontürlerin çok kullanılmasından dolayı kişi makyajını kendisi yapıyorsa yüz hatlarını çok iyi tanımalı hoşlanmadığı kusurlarını örtmeyi bilecek kadar makyajdan ve malzemeden anlaması gerekir. Hatta gerekirse bunun denemelerini yapıp el alışkanlığı geliştirmek çok iyi bir yöntem olabilir.

En azından makyaj hatalarını görüp gerçekten gece çıkma durumunda aynı hatayı yapıp mağdur olmaz. Gece makyajında kıyafete, saça, tene uyumlu makyaj çok önemlidir. Bu uyumlanma birebir olacak diye bir kaide yoktur ama geçişler arası gözü rahatsız edecek bir manzara oluşmamalıdır.

 

Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu