Güzellik Sırları

Doğal Yollarla Saç Düzleştirme

Doğal Yollarla Saç Düzleştirme

 

Saç bakımı ve güzelliği her zaman bayanların en çok önem verdiği konular arasında yer alır. Fakat saçlar yıkandıktan sonra hemen birbirine karışır ve kötü bir görünüme neden olur.   Günlük yaşamda daha bakımlı görünmek için saçlarınızı düzleştirebilirsiniz. Fakat saç düzleştirme yöntemlerinde daha çok ısıl işlemler uygulandığı için saç telleri yıpranıp, saç kırılmaları yaşanabilir. Bu nedenle saçlarınızı düzleştirmek için doğal yöntemlerden faydalanabilirsiniz.

Eğer saçlarda meydana gelen şekil bozuklukları günlük hayatınızda çok fazla vaktinizi alıyorsa o halde evde saç düzleştiren doğal maskeleri denemeniz son derece doğru olacaktır. Sizler için doğal yollarla saç düzleştirme yöntemlerinden bahsedeceğiz.

Saç Düzleştiren Sütlü Saç Kürü

Vereceğimiz bu tarif sadece saçlarınızı düzleştirmekle kalmayıp, saçlarınızı köklerinden ucuna kadar besleyecektir. Bu işlem için bir sprey şişenin için süt ekleyip, saçlarınıza sıkın. Tüm saçınıza iyice sütü sıktıktan sonra bir bandana ile saçlarınızı toplayın. Yaklaşık 30 dakika sonra saçlarınızı ılık su ile yıkayın. Eğer çok sıcak su ile yıkarsanız saçlarınız hacim kaybına uğrar ve yine çok soğuk su ile yıkarsanız saçınızdan süt kokusu çıkmaz. Eğer saçlarınızdaki tiftik görüntüsünden çok şikayetçi iseniz her iki güne bu işlemi uygulayabilirsiniz.

Avokado Yağı

En etkili doğal saç düzleştirme yöntemlerinden biri avokado yağıdır. Bu yağ saçlarınızı daha hacimli, gür ve güçlü hale getirecektir. Avucunuzun içine bir miktar avokado yağı alın ve saçlarınıza iyice yedirin. Daha sonra sık dişli bir tarakla saçlarınızı tarayın. 15- 20 dakika sonra saçlarınızı ılık su ile yıkayabilirsiniz.

Zeytinyağı İle Doğal Saç Düzleştirme

Zeytinyağı tırnak bakımından cilt bakımına eşsiz bir doğal üründür. Eğer saçlarınızda her hangi bir sorun varsa saçlarınıza zeytinyağı uygulayın. Düzleşmesi için saçlarınızı tarayın, eğer saçlarınızın rengini açmak istiyorsanız güneşte 30 dakika bekleyip saçlarınızı yıkayıp tarayın. Bu sayede saçlarınız daha düz ve pürüzsüz bir görünüme ulaşacaktır.

Tuz İle Saç Düzleştirme

Tuz ile saç düzleştirme yöntemi kanıtlanmış ve kadınlar arasında en yaygın kullanılan yöntemlerden biridir. Yine saç diplerinizde kepek, kaşıntı ve yağlanma gibi sorunlar varsa tüm bunlar için de iyi gelecek yöntemlerden biridir. Her zamanki kullandığınız şampuanın içine bir yemek kaşığı yemek tuzu ilave edin. Tuz iyice eridikten sonra her zaman saçlarınızı bu karışımlı şampuan ile yıkayabilirsiniz.

Kalıcı Saç Düzleştirme Yöntemleri

Elbette saç düzleştirme işlemleri yapıldıktan bir süre sonra saçlar yine eski görüntüsüne döner. Eğer kalıcı saç düzleştirme yöntemleri uygularsanız saçlarınız kalıcı olarak düzleşir. Bunun için ağır kimyasal maddelere veya ısıl işlemlere ihtiyacınız yok. Evde bulunan doğal ürünlerle saçlarınızı her daim düz ve pürüzsüz bir hale getirebilirsiniz. İşte kalıcı saç düzleştirme maskesi;

  • Yarım çay bardağı süt,
  • 2 kaşık bal,
  • Varsa 5 – 6 tane çilek,

Tüm malzemeleri karıştırıp bir fırça yardımı ile saçlarınıza uygulayın. Akabinde saçlarınızı  tarayın en az 2 saat boyunca bu karışım saçlarınızda dursun daha sonra şampuan ile yıkayın. Eğer saçlarınıza saç kremi yaparsanız etkisi artacaktır.

Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu